tóth gabi
Eljött a lecsó ideje, most lehet befőzni! A paprika csumáját a legtöbben a komposztra dobják, pedig érdemes megtartani, később rengeteg mindenre felhasználhatod.
Egész napos munka a lecsó befőzése, hiszen ha rengeteg a paprika, paradicsom, akkor rá kell szánni az időt a feldolgozásra. Tetemes mennyiségű hulladék keletkezik ilyenkor, a paradicsom héja, a felesleges, zöld részei, és a rengeteg paprika csuma – amit érdemes a kuka helyett zacskókba gyűjteni, és lefagyasztva tárolni; így később, amikor főzöl, csak elő kell kapni majd.
Feldobja a levest, pörköltet
Most még viszonylag olcsó a paprika, ám télen ez egyáltalán nem mondható el, sőt, akkor már szinte aranyárban lehet kapni, és valljuk be, az íze sem olyan, mint a kertből frissen szedetté. Pedig a levesekbe, pörköltekbe télen is jól jön a paprika íze. Ha befőzéskor tettél félre, egy-két csuma éppen elég ahhoz, hogy a gulyásleves, a pörkölt, de akár a húsleves ízét is feldobd vele!
Így érdemes lefagyasztani
A befőzéshez előkészített, alaposan megmosott paprikákból kiszedett csumákat tedd tálcára, és tálcástul dugd a fagyasztóba. Hagyd ott 24 órát, majd szedd ki, és csak ezután tedd jól záródó nejlonzacskóba. Így könnyű lesz kezelni őket később, hiszen ha eleve zacskóban fagyasztod le, összeragadnak, nem tudsz egy darabot kivenni. Így csak ki kell kapnod egyet főzéskor a zacskóból, és még fagyottan a levesbe dobni. Az íze olyan lesz, mint a frissen szedett paprikáé – viszont egy filléredbe sem fog kerülni.