tóth gabi
Aki nem rutinos bográcsozó, azzal megeshet, hogy odakap a pirospaprika. Ilyenkor az egész ételnek keserű lesz az íze. Szerencsére nem kell az egészet kiönteni...
A bográcsban főzés még a rutinos szakácsoknak is feladhatja a leckét, főleg akkor, ha nem gáz fölött, hanem igazi tűzön készül az étel, hiszen ennek a hőfokát nem egyszerű beállítani! Így könnyen megeshet, hogy megég a pirospaprika, úgy pedig ehetetlen a pörkölt, a gulyás vagy a paprikás krumpli. Szerencsére ilyenkor még menthető az étel; a mindmegette.hu elárulta, hogyan!
Általában az elején történik a baj
Mindenkinek van tuti pörkölt receptje, de a pörköltalap tekintetében két tábor különül el élesen egymástól. Az egyikbe azok tartoznak, akik megfonnyasztják a hagymát a zsíron, hozzáadják ízlés szerint a zöldpaprikát, paradicsomot, és csak akkor teszik az ételhez a pirospaprikát, amikor már felengedték az alapot vízzel. A másik tábor pedig akkor adja az alaphoz a pirospaprikát, amikor megpirult a hagyma; egyenesen a hagymás zsírra szórják, így ugyanis pikáns, különleges ízt kap a pörkölt és szép lesz a színe. Bár mindkét táborba tartozókkal megeshet, hogy odaég a pirospaprika, sokkal nagyobb az esély erre akkor, ha a sült hagymára szórod közvetlenül – bográcsban különösen. Nagyon kell tehát figyelni, de ha mégis megtörténik a baj, nem kell lemondani a pörköltről.
Az alapot kell csak kidobni
Ha időben észrevetted, hogy leégett a pirospaprika, akkor tiszta sor, ki kell önteni sajnos a pörköltalapot, és elkezdeni elölről a főzést. Kicsit bonyolultabb a helyzet, ha már össze van állítva az étel, és kóstoláskor derül ki, hogy keserű lett. Ekkor szedd ki a bográcsból a húst, a krumplit, és bő hideg víz alatt mosd le jó alaposan. A hagymás-paprikás szaftot öntsd ki, öblítsd ki a bográcsot, mosogasd el a fakanalat, és tedd fel újra a pörköltalapot, vagyis kezdd újra az ételt. Eléggé faxnis, de így legalább tényleg megszabadulhatsz a keserű íztől.