tóth gabi
Ez a különleges lekvár nemcsak finom, de nagyon egészséges is! Érdemes begyűjtőkörútra indulni a természetbe, hiszen most kezd érni a vadrózsa termése. Mutatjuk, hogyan készítheted el belőle a hecsedlit!
A csipkebogyót érdemes minden mennyiségben és formában fogyasztani, hiszen rengeteg C-vitamin van benne, és ha sokat eszel belőle, javul a szervezeted általános védekezőképessége. Ez az őszi termés valóságos gyógyír, gyulladásgátló- és antioxidáns hatása védi és gyógyítja a szervezetet, a belőle készült lekvár pedig nemcsak finom, de az immunrendszert is támogatja. Mutatjuk, hogyan készítheted el!
Csak az érett bogyókat szedd le
Vadrózsát szinte bárhol találhatsz a természetben, így valószínűleg elég csak egy rövidebb kirándulást tenned, hogy begyűjtsd a lekvárnak valót. Fontos, hogy úttest vagy ipari létesítmények mellett növő bokorról nem érdemes szedni a szennyeződések miatt. A bokrok bőségesen hozzák a csipkebogyót; válaszd ki a legsötétebb színűeket, és azokat szedd le. A lekvárnak való bogyók legyenek épek, sérülésmentesek.
Macerás feldolgozni
Minél előbb készítsd el a lekvárt, hiszen a csipkebogyó gyorsan romlik. Alaposan mosd meg a szemeket, majd éles késsel vágd le a bogyók két végét, és jöhet egy újabb mosás. Áztasd néhány órán át a lekvár-alapanyagot, így könnyebb dolgod lesz a főzéssel.
Hecsedli recept
Hozzávalók:
Elkészítés: