tóth gabi
Most terem ez az illatos, finom gyümölcs, roskadásig vannak vele a pultok a piacon. De nem minden háziasszony mer belefogni a birsalmasajt készítésébe. Most viszont megmutatjuk a legtutibb receptet, amit lehetetlen elrontani!
Különleges formájú és aromájú termésével mindenkit levesz a lábáról, a belőle készült birsalmasajt pedig igazi különlegesség. Mégis sokan vannak, akik félnek elkészíteni ezt a finomságot, hiszen macerásnak gondolják a receptet. Valójában ez nem így van; a birsalmasajt elkészítésénél kevés egyszerűbb dolog létezik. Nem csupán azért érdemes belevágnod, mert rendkívül finom, hanem azért is, mert a birsalmasajt roppant egészséges is; a birset ugyanis már az ókorban is használták a gyógyászatban.
Rengeteg vitamint, ásványi anyagot és rostot tartalmaz, de igazán különlegessé a P-vitamin tartalma teszi. Utóbbi erős antoxidáns, gátolja az öregedési folyamatokat a szervezetben, és erősíti a C-vitamin hatását. A birsalma enyhíti a gyomorpanaszokat, segít puffadás, székrekedés, de akár hasmenés esetén is. Sőt, menstruációs fájdalmak ellen, görcsoldóként is bevethetjük.
A birsalma nyersen nem ehető, hiszen rendkívül fanyar, ráadásul nagyon kemény is a húsa. Sütve, főzve viszont igen, sőt, a leve is fogyasztható; de a legnépszerűbb a belőle készült birsalmasajt. Ez a finomság szeletelhető, könnyen elkészíthető, mindössze a tárolásánál kell betartani néhány alapszabályt. Mutatjuk a receptet!
Hozzávalók:
Elkészítés:
Készítheted hámozott birsből is, ekkor az első főzés után célszerű lehúzni a gyümölcs héját, hiszen így sokkal könnyebb, mint nyersen. Meg is bolondíthatod egy kevés dióval, mandulával, mogyoróval, de akár aszalt szilvával és áfonyával is. Arra mindig ügyelj, hogy ne öntsd túl vastagra a sajtot, mert a közepe úgy nem biztos, hogy megköt. A kiöntött sajtot két nap után fordítsd át, hogy a másik oldala is szikkadni tudjon. Az egy hét száradás után lezárt dobozban tárold a hűtőben, hogy tovább ne száradjon, és ne érje fény.