tóth gabi
Itt a cukkiniszezon, készülhetnek a finomabbnál finomabb zöldséges ételek. De vajon hogyan érdemes tárolni a frissen vett cukkinit, ha nem használod fel azonnal?
Először is érdemes már a piacon kiválasztani a legfinomabb darabokat: azokat keresd, amelyeknek tömör, feszes a tapintása, a héjuk pedig fényes és sima. Amelyik már puha és ráncosodni kezdett, nem igazán friss, nem érdemes megvenni. És azt vajon tudtad, hogy a cukkini rendszertani besorolását tekintve nem is zöldség, hanem gyümölcs?
Ha hazavitted a finomságot, de nem használod fel azonnal a főzéshez, máris tedd a hűtőbe, de ne akárhogy! Mivel a cukkini frissességének a legnagyobb ellensége a nedvesség, ne mosd meg, viszont tedd zárható műanyag zacskóba, de ne zárd le teljesen, légmentesen a zacskót. Ezután tedd be a hűtőszekrény zöldséges rekeszébe. Ha így tárolod, a cukkinid akár egy-két hétig is friss maradhat, de jól teszed, ha öt napon belül elkészíted.
Ha viszont azt szeretnéd, ha egész évben, szezonon kívül is lenne otthon egy kis friss cukkinid, le is fagyaszthatod. Ehhez érdemes a felszeletelt cukkinit blansírozni, vagyis leforrázni, majd hideg vízben hirtelen lehűteni. Ezután tedd a cukkiniszeleteket sütőlapra, és így tedd a mélyhűtőbe, majd ha megfagytak, akkor adagold zacskókba vagy dobozokba. Ez a módszer azt biztosítja, hogy cukkiniszeletek ne ragadjanak össze, és hosszú távon is ízletesek maradjanak.