kulcsár edina
A Kisangyalok II. Családi Napját rendezte az Együtt a Kisangyalokkal Mozgáskorlátozott Gyermekeket Támogató Alapítvány szombaton Gyulán, a Sanitas Diagnosztikai és Rehabilitációs Központban. A program legfőbb céljaként az érzékenyítést és a közösségépítést jelölték meg a szervezők, de fontos elképzelés, hogy az alapítvány kétegyházi székházában tornaszobát alakítsanak ki. A Kisangyalok II. Családi Napját fővédnökként segítette dr. Várkonyi Andrea
Köszöntőjében dr. Várkonyi Andrea kiemelte, több ok miatt is első szóra igent mondott az alapítvány felkérésére, hogy legyen a Kisangyalok II. Családi Napjának fővédnöke. Mint kifejtette, férjével, Mészáros Lőrinccel együtt komoly szerepet vállalnak rászorulók, illetve civil kezdeményezések támogatásában- számolt be róla a beol.hu.
– A karitatív gondolkodás magánemberként és három alapítvány elnökeként is nagyon közel áll hozzám – tette hozzá, majd elárulta, komoly kötődése van Békés megyéhez. Szülei nagyjából harminc évvel ezelőtt költöztek Szegedről Békésbe, édesanyja a gyulai kórházban, édesapja a békéscsabai kórházban dolgozott osztályvezető főorvosként. Így nagyon gyakran járt náluk, sőt, a békéscsabai kórházban még gyakorlaton is volt egyetemista korában.
– A mai napig sokszor fordulok meg ezen a környéken, a kötődésem erős. Ezért is vállaltam el örömmel, hogy itt legyek a szombati rendezvényen – fogalmazott. – Édesanyaként pedig elmondhatom, hogy nagyon szívesen megyek olyan helyre, ahol gyerekek vannak.
Hozzátette, szombaton számtalan programmal egy nagyon színes családi napot hívtak életre a szervezők. Kiemelte, a rendezvény jól szolgálta a közösségépítést, és arra is felhívta a figyelmet, hogy azoknak, akiknek bármilyen nehézségük van, mindig tudniuk kell, nincsenek egyedül, van egy támogató közeg, amelynek tagjaihoz fordulhatnak.
Dr. Várkonyi Andrea a köszöntőjét követően kérdésünkre elmondta, orvoscsaládban nőtt fel, a szülei nagybetűs orvosok, így mindig azt látta, hogy édesapja és édesanyja sok embernek nyújt segítséget.
Én is orvos lettem, és az életem része lett, hogy segítsek másokon. Később pszichológus lettem, ami ugyancsak ezt a célt szolgálta. Amikor már olyan helyzetbe kerültem, akkor tévésként is igyekeztem segíteni akár különböző szervezeteknek, akár magánembereknek. Az utóbbi időben a férjemmel összefogva mindezt nagyobb volumenben és alapítványi szervezeti szintre emelve tudjuk megtenni. Mostanra három alapítvány elnökeként is dolgozom, amelyeken keresztül nagyon sok és sokféle önhibáján kívül nehéz helyzetbe került családnak és beteg gyermeknek, felnőttnek tudunk támogatást nyújtani.
A gyulai program kapcsán elmondta, helyi kötődése mellett azért különösen fontos számára a kezdeményezés, mert az egészségügyhöz kapcsolódó kérdések nagyon közel állnak hozzá, abban van leginkább otthon.