RETRO RÁDIÓ

Tej és liszt nélkül készül a fenséges banánpalacsinta

B.P.
Szerző
B.P.
Létrehozva2023. 03. 13. 11:00

Minimális összetevőkből és nagyon gyorsan elkészíthető ez a finomság.

Palacsinta tej és liszt nélkül? Ráadásul szódavíz sem kell hozzá? Így igaz! A mindössze öt alkotóelemből álló banánpalacsinta fő összetevője – nevéből adódóan – a banán, illetve kell még hozzá két tojás, no meg egy kevés sütőpor, vaníliakivonat és olaj. Próbáld ki ezt a gyors és finom édességet!

Fotó: Pixabay.com (Képünk illusztráció)

Hozzávalók:

1 nagyobb banán 
2 tojás 
1 csipetnyi sütőpor 
1 csepp vaníliakivonat 
1 teáskanál napraforgóolaj

 

Elkészítés:

A meghámozott banánt villával sűrű pürévé nyomkodjuk.

A két tojást verjük fel, majd öntsük hozzá a banánpüréhez. Keverjük össze, és adjuk hozzáadjuk a sütőport meg a vaníliakivonatot. 
A tűzhelyen közepes hőmérsékleten forrósítsuk fel a palacsintasütőt, és kenjük ki a napraforgóolaj felével. A masszából tegyünk egy adagot a palacsintasütőbe, 1-2 percig süssük mindkét oldalát, majd tegyük tányérra. 

Jó étvágyat!

(Forrás: Mindmegette)

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.