Marics Peti
Míg az omlós és ropogós rántott húst mindenki szereti, a panírozás senkinek nem a kedvence. Ha szeretnéd gyorsan és tisztán megúszni, ezt a módszert ki kell próbálnod!
A rántott húsnak nem lehet ellenállni, időnként minden háztartásban készül; és akkor a rántott sajtról, rántott zöldségekről még nem is beszéltünk. Ha a panírozást meg lehetne gyorsabban és könnyebben úszni, biztos, hogy sokkal többször készítenénk ezt a finomságot. Hiszen nem a húsok kisütése, hanem a lisztbe, tojásba, morzsába forgatás teszi próbára az ember türelmét: hosszadalmas, rengeteg mosogatni valóval is jár, és sokszor a konyhapult sem ússza meg szárazon a műveletet. Mutatunk egy olyan módszert, amivel feleannyi idő alatt elkészülhetsz, és a mosogatni való is kevesebb lesz.
Csak egy fedeles dobozra van szükség
Ehhez a módszerhez nem kell elővenned három tányért, mindössze az előkészített húsra, egy fedeles ételhordóra és egy csészére lesz szükséged (a tojások felveréséhez). Máris ennyivel kevesebb a mosogatnivalód!
Rázd, rázd, rázd!
Mivel nem a hagyományos módon panírozol, ahhoz, hogy a liszt hozzátapadjon a húshoz, szükséged lesz egy kevés natúr joghurtra; 1-2 evőkanál elég szokott lenni. Tedd a hússzeleteket a dobozba, kanalazd rá a natúr joghurtot, majd zárd le a fedéllel az ételhordót, és alaposan rázd össze. Ezután jöhet a liszt, még egy kis rázás, majd a felvert tojás, és némi újabb rázás után a zsemlemorzsa. Ha végeztél, már mehetnek is a serpenyőbe a hússzeletek.
Van, aki zacskóval csinálja
Ezzel a módszerrel szinte semennyit nem kell mosogatnod, bár tény, hogy nem a legkörnyezetbarátabb megoldás, hiszen panírozás után a zacskók a kukába kerülnek. Fogj három darab jól zárható, erős zacskót, amiknek alaposan le lehet zárni a száját. Az elsőbe tegyél lisztet, a másodikba a felvert tojásokat, a harmadikba a zsemlemorzsát. Az előkészített húst először tedd a lisztes zacskóba; jól zárd össze a száját, és alaposan rázd meg, majd tovább a tojásos- és a morzsás zacskóba. Ezután már nincs más teendő, mint kisütni a húsokat.