tóth gabi
Nincs is jobb a frissen sült palacsintánál! De előfordul, hogy marad belőle másnapra is. Ha szeretnéd, hogy sokáig puha és friss legyen, vesd be ezt a trükköt, így garantáltan olyan marad, mint sütés után!
Palacsintát mindenki tud sütni, ám ahhoz, hogy tökéletes legyen, nem árt némi konyhai jártasság. Hiszen kezdő korából mindenki emlékszik arra, milyen volt, amikor nemhogy az első, de a második, harmadik darab is elszakadt sütés közben; arról nem is beszélve, mekkora csalódás, amikor az ember kisüt egy hadseregnek való adagot azzal, hogy rá lehet majd járni, de a palacsinta másnapra gumiszerű, ehetetlen, rágós lesz. Mutatjuk, mire érdemes figyelni, ha azt szeretnéd, hogy sokáig puha maradjon.
A tökéletes palacsintához elengedhetetlen egy jó minőségű palacsintasütő: egy lehetőleg teflon bevonatú, nem sérült, nem karcos serpenyő, ami könnyű, és masszív.
Túl azon, hogy csomómentes kell legyen, a palacsintatészta állagát is nagyon el kell találni, hiszen akkor jó, ha folyós, de nem vízszerű. Sokan elfelejtik pihentetni kikeverés után a tésztát, pedig 15-20 perc állás után sokkal könnyebb lesz sütni a palacsintát, és a végeredmény is puhább és sokkal csábítóbb. Érdemes egy kevés buborékos ásványvizet is adni a tésztához, hogy igazán könnyű legyen.
Van, aki szerint az olaj miatt ragad le a palacsinta, ezért inkább nem tesz a tésztába; pedig, ha megfelelő a hőfok, és jó a tészta, akkor ez nem fordulhat elő. Nyugodtan keverj a tésztához 2-3 evőkanál olajat. Fontos, hogy cukrot csak keveset, vagy egyáltalán ne keverj a palacsintatésztához, mert ha túl sok kerül bele, le fognak ragadni sütés közben a palacsinták.
A palacsinta sütési hőmérsékletét nehéz eltalálni, hiszen alacsony hőfokon nem sül meg, ha pedig túl magasra veszed a lángot, egy idő után úgy felhevül a serpenyő, hogy leég a tészta. Érdemes szabályozni sütés közben a tűzhelyet, vagyis, ha már túlságosan forró a serpenyő, visszavenni a hőfokból egy kicsit.
Hozzávalók:
Elkészítés: