kulcsár edina
Az ünnepre lepd meg a családot egy mennyei tojáslikörrel! Nem hiányozhat ez a finom ital a húsvéti asztalról. Mutatjuk a receptet.
Tojáslikör nélkül nincs húsvét! A húsvéti ünnepi asztalon a sonka, a tojás és a sütemények mellett kihagyhatatlan ez az isteni likőr. Fantasztikus receptet mutatunk, készítsd el házilag egyszerűen ezt a kényeztető finomságot.
Bátran készíts belőle gyerekbarát verziót is, aminek pusztán annyi a trükkje, hogy az alkohol helyett csak aromát használsz. Imádni fogják a kicsik, hogy ők is koccinthatnak az ünnepi asztalnál.
Keverd össze a tejszínt, a tejet, a tojássárgákkal, cukorral, a vaníliás cukorral és a fahéjjal. Egy fém tálban vízgőz felett folyamatos kevergetés mellett sűrítsd be.
Ha besűrüsödött, akkor hagyd kihűlni, add hozzá a rumot. Hűtőben tárolhatod, két hétig fogyasztható, bár valószínű sokkal hamarabb el fog fogyni. Mértékre azért figylej!
Te tudtad?
A tojáslikör már évszázadok óta létezik. Gazdag, krémes, halvány színű ital, amely megosztja az embereket. Általában tojással, cukorral, tejszínnel, tejjel, szerecsendióval és valamilyen szeszes itallal készítik. (Brandy-vel, rummal, vagy whisky-vel, esetleg mindhárommal ) Nagy valószínűséggel az őse a posset, mely a brittek kedvence volt a középkorban. Forró tej, ale típusú sör és fűszerek keverékéből készítették. Később a gazdag felsőosztály elkezdett sherryt és brandyt is hozzáadni. A 13. században a szerzetesek már tojással és fügével keverték. Az amerikaiak voltak az elsők, akik rumot adtak hozzá brandy, sherry vagy whiskey helyett. Karácsonykor és húsvétkor is szívesen fogyasztották ezt az italt. Korábban nehéz volt az év többi napján a likörökhöz jutni. A sherry, a tej a tojás a gazdagok kiváltsága volt, a jólétet szimbolizálta. Az első írásos recept 1775-ből származik.