tóth gabi
Az arcbőr feszességéért, szépségéért minden nap tenni kell. De nem elég kívülről, kozmetikumokkal ápolni; az is fontos, hogy mit eszel. Ez a vitamin segít, hogy minél később jelenjenek meg az öregedés jelei az arcodon!
Nincs nő, akinek ne lenne reggeli és esti arcápolási rutinja, ami azonnal felfrissíti, nyugtatja és ápolja az arcbőrt, de emellett segít abban, hogy minél később kezdődjön meg az öregedés. Emellett azonban nagyon fontos a helyes étrend is, hiszen a táplálkozással bevitt anyagok rövid és hosszú távon is hatással vannak bőrünk egészségére. Az öregedés legfőbb okozója a sejtek oxidációja; ezt érdemes lassítani a megfelelő vitaminok segítségével. Az évek során a káros hatások – például a napsütés, az alkohol, a méreganyagok, a dohányzás – látható nyomot hagynak az arcbőrön, ezért fontos, hogy antioxidánsokkal védekezzünk az öregedés ellen. Ebben ezek a vitaminok lehetnek a legnagyobb segítséggel.
C-vitamin
Jótékony hatásait mindenki ismeri, ám azt kevesen tudják, hogy amellett, hogy erősíti az immunrendszert, és segít megóvni az ízületeket, a szépségünkért is sokat tesz. Antioxidáns hatása mellett létfontosságú a kollagéntermeléshez – ez a fehérje a felelős a sejtek rugalmasságáért. Mivel a test kollagénszintje egyre csökken, ahogy telnek az évek, így érdemes odafigyelni a kellő mennyiségű C-vitamin fogyasztásra. Ezt a vízben oldódó vitamint leginkább citrusfélékkel, zöldpaprikával viheted be a szervezetedbe; most, ősszel pedig érdemes csipkebogyót is fogyasztani.
E-vitamin
A benne lévő antioxidánsok segítenek a sejtfalak épségének megőrzésében, és védik az izmok nomrális működését. Emellett a keringésnek is jót tesznek. Mindezek együtt pedig segítenek abban, hogy minél lassabban kezdődjön meg az öregedés. Zsírban oldódó vitamin, melyet olyan ételekben találhatsz meg, mint az olívaolaj, olajos magvak (dió, mandula) és a lenmag.
A-vitamin
Köztudott, hogy a látás egészségéért felel ez a vitamin, de emellett a bőr egészségét is óvja. Lehet állati vagy növényi eredetű: előbbi a retinol, utóbbiak a karotinoidok. Húsfélék közül a belsőségek tartalmazzák nagy mennyiségben, például máj és vese; a zöldségfélék, gyümölcsök közül pedig a sárgarépa, sütőtök és sárgabarack.