tóth gabi
Legtöbbször csak nyáron kerül elő, amikor a kovászos uborkába teszi az ember; pedig nemcsak fűszernövény, gyógyít is!
Ez az isteni fűszernövény a kovászos uborka lelke; de nemcsak a konyhában, a házi patikában is megvan a helye! Ugyanis a kapor gyógynövény is, melynek rengeteg a jótékony hatása, így ha rendszeresen fogyasztasz belőle, rengeteget tehetsz az egészségedért. Mutatjuk, mi mindenre jó, és azt is, hogyan tudsz magadnak termeszteni otthon, hogy mindig legyen friss kapor a háznál.
Segíti az emésztést
A kapor hatóanyaga enyhíti a gyomorégést, hatékony segítség székrekedés és hasmenés esetén. Emellett hatására könnyebb az emésztés is.
Hatásos gyulladáscsökkentő
Ez a gyógynövény olyan vegyületeket tartalmaz, amik segítenek a szervezetben jelentkező gyulladások csökkentésében, legyen szó akár ízületi gyulladásokról, akár allergiás reakciók által okozottakról.
Hatása a fokhagymáéval vetekszik
Antimikrobás hatása miatt nagy segítség az immunrendszernek, és emellett baktériumellenes hatásának köszönhetően meggátolja, hogy a kórokozók elszaporodjanak a szervezetben.
Erős antioxidáns
A benne található fitokemikáliák antioxidáns hatása segít a szervezetben található káros szabadgyökök elleni védekezésben; így védi a sejteket.
Rendbe teszi a vérnyomást
Koszorúér-tágító hatással is bír, csökkenti a magas vérnyomást, és hozzájárul a szívizom egészséges vérellátásához.
Csökkenti a vércukorszintet
Magja hatásos a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők számára, hiszen a benne található eugenol elősegíti az inzulintermelést, vanádium tartalma pedig a -szabályozást.
Könnyű termeszteni
A magokat tavasszal kell elvetni a kertben; érdemes napos helyet választanod a kapornak, hogy szépen fejlődjön. A rendszeres öntözést meghálálja, nyolc hét után már virágot is hoz a növény. Cserépben is nevelheted, így a teraszon, vagy a konyhád ablakpárkányán is tarthatod; így egész évben mindig lesz otthon friss kapor.