kulcsár edina
Ez a csodálatos, illatos gyógynövény nemcsak teának kiváló: gyógyhatásait lábfürdő formájában is kihasználhatod. Nyugtatja a bőrt, kellemes illata ellazít egy nehéz nap után, hatóanyagai pedig csodát tesznek a lábfejeddel.
A zsálya az egyik legrégebben ismert gyógynövény, már az ókorban is használták, és nem véletlen: hatóanyagai a legkülönbözőbb bántalmakra nyújtanak gyógyírt, például légzőszervi megbetegedésekre, íngyulladásra, és emellett segítenek szabályozni a verejtékképződést. Így, aki izzadásra hajlamos, érdemes közelebbről megismerkednie ezzel a gyógynövénnyel.
Ints búcsút a kellemetlen szagoknak!
A lábáztatás nemcsak a téli, hideg hónapokban nyújt felülüdülést testnek és léleknek: nyáron a lábunk sokkal erősebb igénybevételnek és több fertőzésnek van kitéve, így érdemes időnként forró esti lábfürdőt venni – akár minden nap is. A zsálya természetes hatóanyagai megszüntetik az izzadást, így ha rendszeresen használod, nem kell aggódnod a kellemetlen szagok miatt.
Hatásos lábgomba ellen is
Nyáron nem nehéz összeszedni ezt a fertőzést, hiszen az idő nagyobb részében nyitott cipőben, szandálban járunk, és akkor még a hűsítő strandolásról nem is beszéltünk. Ez a fertőzés legtöbbször a lábujjak között és a talpon okoz kellemetlen tüneteket: viszketés, hámló, hólyagos kiütések mutatják a jelenlétét. A köröm is érintett lehet, sárgásan elszíneződik, megvastagodik. Ha már nagyon elterjedt a fertőzés, mindenképpen mutasd meg bőrgyógyásznak; de megelőzés és korai védekezés céljából érdemes zsályás lábfürdőt venned.
Így alkalmazd
Ha van saját zsályanövényed, használd a friss leveleket, de használhatsz szárított zsályát is, a drogériákban kapható tea tökéletesen megfelel a célra. Egy liter vízhez számolj tíz-tizenöt darab friss zsályalevelet vagy 1-2 evőkanálnyi szárítottat. Forrald fel a vizet, öntsd a zsályára, majd hagyd állni tíz percet. Szűrd le, és ezt a zsályáteát öntsd a lábáztató vízbe. Legalább negyedórán át pihentesd benne a lábaidat, akár naponta is.