tóth gabi
A kávé ize remekkül passzol a kókuszhoz, ráadásul ez az egyszerű desszert pillanatok alatt elkészül.
A kókusztekercs zsenialitása az egyszerűségében rejlik, és még a sütőt sem kell bekapcsolnunk hozzá, lássuk ezt a picit megújult, még ízletesebb receptet.
Hozzávalók:
A tésztához:
A krémhez:
Elkészítése:
A háztartási kekszet ledaráljuk, hozzáadjuk a cukrot, a kakaót, a rumot és összekeverjük. A kávét a kekszhez öntjük és tésztává gyúrjuk. A tésztát sodrófával egy kristálycukorral megszórt alufólián téglalap alakúra nyújtjuk. A margarint, a vaníliás cukorral és a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a mézet és a kókuszreszeléket. Összekeverjük, megkenjük vele a tésztát. A fólia segítségével feltekerjük, és lehűtjük.
Tippek:
Ha szeretnél egy kicsit visszavenni a szénhidrátfogyasztásból, a kókusz a legjobb választás, mivel meglehetősen szénhidrátszegény. Egy evőkanál kókuszreszelékben csak 3,5 gramm szénhidrát van – finom ízének köszönhetően viszont a cukrot is kiválthatja. Szinte minden ételhez illik a turmixoktól a főtt ételféleségekig.
Mivel azonban a kókuszban jócskán van telített zsír, érdemes odafigyelni az adagokra: egy napra elég egy evőkanálnyi kókuszolaj, és két evőkanál kókuszreszelék. Kókusztejből elég fél-egy csészényi: a hígabból mehet az egy csésze (2,5 dl), a sűrűből viszont akár fél dl is elegendő lehet egy napra.
A kókuszolaj a közepes szénláncú trigliceridek forrása, ezek a zsírsavak pedig némileg különböznek a hagyományosan fogyasztott zsiradékoktól. A kókuszolaj zsírtartalma nem raktározódik el testzsírként, inkább energia lesz belőle. Ám a tudomány egyelőre nem bizonyította kétséget kizáróan a kókusz fogyasztó hatását. Mértékletesen fogyasztva mindenesetre a kókusznak helye van az egészséges étrendben – de ha egészségtelenül táplálkozol, és ezt megfejeled egy kis kókusszal, azzal aligha fogsz célt érni.