kulcsár edina
Érdemes elkezdeni gyűjteni a dobozokat, hiszen nincs már túl sok idő február közepéig. Akkor pedig nagy szükséged lehet rá a palántázáskor! Rengeteget spórolhatsz vele, de más okból is hasznos így indítani a növényeidet.
Januárban már minden hobbikertész azt tervezi, mi kerüljön idén a konyhakertbe. Bár a palántanevelés elkezdéséhez még korán van, máris érdemes megtenni az előkészületeket, hogy február közepén, amikor az első magokat el lehet vetni, már minden eszköz kéznél legyen. Az egyik ilyen eszköz a tojástartó, ami a palántanevelésnél nagy segítségedre lehet.
A használt tojástartó ugyanis kiváló palántanevelő tálca lehet, így pedig rengeteg pénzt megspórolhatsz, hiszen ezek a tálcák nem olcsók az üzletekben. A tojástartóban pedig már a hely is ki van alakítva a növényeidnek.
Érdemes tehát máris elkezdeni gyűjteni a tojástartókat, de célszerű elsősorban a papírból készült darabokat félretenni a februári-márciusi palántázásra, hiszen így nem kell később bolygatnod a növényedet: ha eljön az ideje, hogy kikerüljenek a kertbe, a tojástartóval együtt kiültetheted őket, hiszen a papír lebomlik. Érdemes szétvágni a tojástartót előtte, hogy a tő- és sortávolságot be tudd tartani. A palántanevelést műanyag tartóban is végezheted, de ebből ki kell szedni a növénykét, mielőtt kiülteted.
Így csináld:
Lyukaszd ki az üres tojástartó dobozok alját; minden mélyedésre üss egy lyukat. A tojásoknak kialakított mélyedéseket töltsd fel jó minőségű palántafölddel, és ebbe vesd a magokat. Spriccelős flakonnal nedvesítsd be a földet, és meleg helyen csíráztasd a magokat; érdemes a szobában tartani, míg ki nem hajtanak. Címkézd fel a dobozokat, hogy később tudd, melyikbe milyen növényt ültettél.