tóth gabi
A joghurtot diéta alatt is lehet fogyasztani, jót tesz az emésztésnek, és tele van vitaminnal. Azonban nem mindegy, melyik fajtát választod...
A joghurt rendkívül egészséges, hiszen tele van jótékony baktériumokkal, így helyreteszi a bélflóra egyensúlyát, ezzel pedig erősíti az immunrendszert. Emésztési problémáknál is nagy segítség, hiszen csökkenti a gáztermelést, székrekedésre, hasmenésre is hatásos, és ha rossz a gyomrod, akkor egyből enyhíti a tüneteket. A legtöbbször ízesített gyümölcsjoghurt kerül az ember kosarába a boltban, de sajnos ezekről nem mindig mondhatók el a fentiek…
Kevés gyümölcs, sok cukor
De miben is mások ezek a joghurtok, mint a natúr változatok? Összetételtől is függ, hogy mennyire egészségesek, netán ártalmasok, de a többségre igaz, hogy bár tartalmaznak némi gyümölcsrostot, de rengeteg hozzáadott cukrot vagy édesítőszert is.
Gyanús adalékanyagok
Egyre többen figyelnek arra, hogy tisztán étkezzenek, vagyis ne legyenek tartósítószerek, ízfokozók, mesterséges színezékek az ételükbe – ez azonban a gyümölcsjoghurtokról nem mindig mondható el.
Valójában nem is joghurt?
Ha egy ilyen termék csomagolásán azt látod, hogy joghurtízű, vagy joghurttal készült, akkor biztos lehetsz benne, hogy szinte alig tartalmaz valamit a natúr joghurt jótékony összetevőiből; főleg, hogy sokszor hőkezelik is ezeket a joghurtokat, így a jótékony baktériumok elpusztulnak bennük.
Nem muszáj lemondani róla
A gyümölcsös joghurtokat azért esszük, mert finomak; és létezik köztük egészséges is, csak alaposan meg kell nézni az összetevőket. Jó eséllyel ezek többe kerülnek, mint a hozzáadott cukorral készült változatok. Gyümölcsjoghurtot magadnak is készíthetsz, egyszerűen csak ízesítsd magad a natúr joghurtot friss vagy fagyasztott gyümölcsökkel, édesítsd mézzel, és máris fogyaszthatod a reggeli zabpelyheddel. Így változatos ízekhez is jutsz, és biztos lehetsz benne, hogy egészséges, amit fogyasztasz.