tóth gabi
A rossz méretû fehérnemû kényelmetlen, ráadásul csúnyává, formátlanná teszi a melledet, vagyis épp azt a feladatot nem tölti be, amit kellene. De azt vajon gondoltad volna, hogy még az egészségednek is árt?
Egy nagy nemzetközi fehérneműcég jó egy évtizede felmérte, hogy vajon a megfelelő méretű melltartót hordják-e a nők. Az eredmény döbbenetes volt: a nők 80 százaléka ugyanis rossz méretet visel. A szakértők szerint azonban ez nem csak kényelmetlen, hanem egészségügyi problémákat is okozhat, többek között fejfájást is kiválthat.
A rossz méretű fehérnemű ugyanis rontja a tartást, ez pedig gyakran fejfájáshoz, sok esetben krónikus fejfájáshoz vezethet. Legtöbbször a túl nagy méretű, vagy elnyúlt melltartó okoz ilyen gondot. De a krónikus hátfájdalom, a nyak feszülése, és a hónalj kidörzsölődése is utalhat arra, hogy nem a legjobb méretet viseled. A tökéletes melltartó ugyanakkor még a rossz tartáson is képes valamennyit javítani, egyszerűen azáltal, hogy valóban megtartja a kebleket. Egy D kosaras mell ugyanis körülbelül fél kiló: nem mindegy, hogy ezt az összesen egy kilót hogyan cipeled magadon.
A tartás nagy részét a kosarak közötti válaszfal adja, ha viszont a vállpántok előreesnek, a tartás máris meggyengül. Az sem jó, ha a cici kibuggyan a kosárból, annak pontosan illeszkednie kell a mellre. Az alsó merevítés pedig soha nem nyomhatja a testet. Ha a melltartó hátrésze felcsúszik a hátadon, akkor az túl nagy.
A melltartók rendszeres cseréjéről is gondoskodnod kell: szakértők szerint legalább évente, de még inkább félévente cseréld ezeket a ruhadarabokat, mert ha kinyúlnak, a tartásukat is elveszítik.
A kisebb mérettel élő nőknek is nagyon oda kell figyelniük a méretezésre, és azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a mell mérete és textúrája egy élet során többször is változhat. Nem csak a terhesség, a szoptatás és a menopauza nyomja rá a bélyegét a testünkre, hanem a betegségek és a stressz is. Épp ezért nem lehet megszokásból vásárolni, a melltartót mindig fel kell próbálni.