tóth gabi
Minden igaz, amit a magnéziumról hallottál! Ez az ásványi anyag képes ellazítani, segít jól aludni és feloldja a feszültséget. Három gyakori tünetre pedig az átlagosnál is jobb hatással van. Eláruljuk, mik ezek.
A migrén gyakorlatilag megbénít: semmire sem tudsz koncentrálni, sőt, akár émelyeghetsz és hányhatsz is. Egyes kutatások szerint viszont a magnézium rendszeres szedése segíthet. A migrént sokszor az okozza, hogy a fej erei nem tudnak megfelelően kitágulni és ellazulni, a magnézium pedig épp ebben segít.
De nem csak a migrénre, hanem a feszültség okozta fejfájásra is jó: ilyenkor ugyanis a fej és a nyak megfeszült izmai okozzák a problémát, a magnézium pedig az izmok ellazulását is támogatja.
Az izmok görcsös összehúzódása az irritábilis bél-szindróma, vagyis a puffadás, a hasi görcsök és a hasmenés egyik oka is. A magnézium izomlazító hatása azonban a belek körüli izmokra is hat, így enyhíti a tüneteket.
Ez az ásványi anyag ráadásul nem csak a testre, hanem a lélekre is hat: azzal, hogy a stressz fizikai tüneteit enyhíti, a szorongást és az idegességet is oldja.
A migrénnel vagy emésztési problémákkal küzdők, valamint azok, akiknek a folyamatos stressz és szorongás keseríti meg az életét, jó, ha napi 300 milligramm magnéziumoz szednek. Ennél többet azonban nem érdemes, mert 500-600 milligrammnál több már émelygést és szédülést okozhat. A hatást ne várd azonnal, a magnézium rendszeres szedésére van szükség ahhoz, hogy valóban segítsen. Ám minden hónapban hagyj ki egy hetet, nehogy a szervezeted hozzászokjon a magnéziumszedéshez. Természetes forrásaiból, például a teljes kiőrlésű gabonafélékből, a zöld leveles zöldségekből, a banánból, az olajos magvakból és a hüvelyesekből azonban bármikor magnéziumhoz juthatsz.