tóth gabi
Bosszantó, ha megjelenik ez a rovar a kamrában, konyhában, főleg, hogy nagyon macerás megszabadulni tőle. Ha szeretnéd biztonságban tudni tőle a lisztet, morzsát, akkor nem mindegy, hol és hogyan tartod.
A molylepke még akkor is megjelenhet, ha patikatiszta a konyhád vagy a kamrád, hiszen ezt a káros rovart akár a boltban vett liszttel, zabpehellyel vagy morzsával is hazaviheted. Ha molyos lett az egyik hozzávalód, nagy az esélye, hogy mindent ki kell dobnod, és egy alapos takarítás is szükséges, hogy megszabadulj a molyoktól. Érdemes inkább megelőzni a bajt; mutatjuk, hogyan tárold a lisztet és a morzsát, hogy távol tarts ezeket a kártevő rovarokat!
Tedd jégre
Hiába nem bontottad ki a lisztet vagy a morzsát, meglehet, hogy már benne volt a moly, amikor megvásároltad – és ezzel csak akkor szembesülsz, amikor már kinyitottad a csomagolást. Ha biztosra akarsz menni, akkor a frissen vásárolt lisztet és morzsát tedd 72 órára a fagyasztóba; így az esetleges molylárvák biztosan elpusztulnak benne.
Légmentesen lezárva tárold
Érdemes a lisztet és a morzsát a zacskó helyett légmentesen zárható dobozban, üvegben tárolnod, így biztosan nem megy bele a moly.
Dobj mellé babérlevelet
A molyok irtóznak az erős illatoktól, így érdemes a lisztes, morzsás üvegbe néhány babérlevelet tenned. Emellett tehetsz egy textilzsákba is belőle, amit kiakasztasz a kamrapolcra; ebbe pakolhatsz még fahéjrudat, szegfűszeget is, és el fogják kerülni a kamrádat a molyok – ugyanis ki nem állhatják az erős illatokat.