Ha te is odavagy érte, akkor érdemes otthon is minél többször elkészítened ezt a finomságot, mi pedig megmutatjuk a tökéletes főtt kukorica elkészítésének a titkát!
Így lesz igazán édes és puha a főtt kukorica:
Első és legfontosabb lépés, hogy válassz finom és friss csemege kukoricacsöveket a piacon vagy a zöldségesnél. A takarmány kukorica sötétebb, míg a csemege kukorica szép világos és csak ezt lehet édesre és puhára főzni. A levelei legyenek szép zöldek és zsengék, a kukoricaszemek pedig lédúsak. Ha a levelek már megsárgultak, foltosak vagy a szemek elöregedtek, akkor inkább keresgéljünk tovább.
Ne dobd el a kukorica leveleit! Szedd le a kukoricacsőről, majd alaposan mosd át a leveleket és a csöveket is. Egy lábos aljára rakd bele a kukorica külső, szárazabb leveleit, azután rakd rá a kukoricacsöveket, majd a tetejét borítsd be a belső, zsenge levelekkel. Öntsd fel annyi vízzel, amennyi ellepi teljesen, és kezd el főzni.
Forrás után várj 10 percet, majd próbaszúrással többször is ellenőrizheted, hogy mikor puhult meg a kukorica. Minél frissebb, annál hamarabb elkészül. Ha már puhára főtt, nyugodtan benne hagyhatod még a vízben, hogy azzal együtt hűljön le egy kicsit.
Nem érdemes megsózni a vizet, finomabb lesz, ha a kukorica a saját levében fő meg. Ha édes helyett sós ízre vágysz, elegendő fogyasztáskor megsózni ízlés szerint.
Ha szeretnéd kicsit különlegesebbé tenni a főtt kukoricát, akkor tehetsz egy kis tejet a főzővizébe, vagy tálaláskor olvassz vajat a tetejére, isteni finom lesz a végeredmény.
Tudtad, hogy a kukorica milyen egészséges?
A kukorica jó rost- és tápanyagforrás, amely segíti a káros méreganyagok kiürülését a szervezetből. A kukoricában számtalan vitamin található, ezek közül a legjelentősebb az A-, B1-, B2-, és B6-vitamin, valamint C-és E-vitamin. A B1-vitamint más néven boldogságvitaminként is emlegetik, mert rendszeres fogyasztásával javul a kedélyállapot. Feszültség és rosszkedv esetén egyaránt ajánlott!
A kukorica ásványi anyag tartalmát is érdemes megemlíteni: nagy mennyiségben tartalmaz foszfort, káliumot, kalciumot, ként, magnéziumot és folsavat is. A kukorica hajából készült főzet pedig nagyon hatásos húgyúti fertőzésekre, vizelethajtásra, a prosztata problémáit is természetes módon kezelni lehet vele.