tóth gabi
Most megmutatjuk, mire érdemes odafigyelned az oly egyszerûnek tûnõ kávé elkészítése során.
A legtöbb ember számára a tökéletes nap egy tökéletes kávéval indul. Sokszor azonban elkövetünk néhány hibát, ami nem csak a kávénk élvezeti értékéből von le, de még egészségkárosító hatása is lehet! Megmutatjuk, mit tegyél és mit ne, ha egy csésze igazán jó kávéra vágysz!
Jó ötletnek tűnhet előre lefőzni egy nagyobb adagot, amit akár magaddal is vihetsz és napközben mindig kéznél van. Nem árt azonban óvatosnak lenni a felmelegített vagy állott kávé fogyasztásával! Az órákig álló, melegen tartott kávéban egyre több csersav szabadul fel, mely hosszabb távon tartós gyomorpanaszokhoz vezethet.
Természetesen a jó minőségű alapanyagtól és a korrekt elkészítéstől! Alapvető szabály, hogy a kávét sohasem szabad utólag felforralni, ha melegítenél rajta, csak óvatosan! Felforralni tilos! Ráadásul így az illatos, aromás anyagok többé-kevésbé eltávoznak.
A legfinomabb kávét akkor kapod, ha frissen pörkölt kávébabot használsz. Már a fenséges illat miatt is érdemes legalább egyszer kipróbálnod az otthoni kávépörkölést!