tóth gabi
A témában valójában semmi újdonság nincsen, és olykor szóba is hozzák a nõk. Csakhogy most kiderült, hogy ez a fajta férfiviselkedés sokkal jobban idesegíti õket, mint bármi más. Kõkemény beszámolók következnek!
Nem új jelenség, hogy az asszonyok kiakadnak, ha a férjük iszik: a rendszeresen a kocsmából hazatántorgó férfi kiábrándító, a piaszag a hitvesi ágyban szintén, az alkoholizmus hosszútávon pedig tönkreteszi a házasságot. Csakhogy egy fórumon kiderült, hogy a nők többségének a kisebb mértékű alkoholizálás is elfogadhatatlan. Egy asszony egy fórumon kipanaszkodta magát, hogy a férje stresszel a munkája miatt, és minden este legurít jó néhány pohár bort. A férfi hetek óta minden este spicces, és a feleség ezt elfogadhatatlannak tartja. A többi asszony hozzászólásaiból kiderült, hogy a többség az esti sörözgetésnek sem örül…
„A férjem egyáltalán nem iszik, csak ha alkalom van. Elválnék, ha esténként a pohár fenekére nézne.”
„Ha a párod így iszik, akkor már alkoholista. Mindegy, hány pohár bor, eleinte minden alkoholista keveset iszik.”
„Ha minden nap iszik, akkor már függő, és nagy a baj. Ne várd meg, amíg elkezd kocsmázni!”
„Ha szóltál neki, hogy zavar, és akkor is csinálja, az nagyon gáz. Én a helyedben itt meghúznám a határt, és komolyan elbeszélgetnék vele.”
„Legfeljebb egy pohár bort engedek a férjemnek a vacsorához. Ha minden nap inna, akkor elválnék.”
„Az én párom havi egyszer eljár bulizni, sörözni a haverokkal, az szerintem teljesen belefér. Haragszom, amikor részegen jön haza, de kiengesztel később. Ha naponta inna, akkor elgondolkodnék.”
Lapozz a folytatásért!
„Én nem engedem a férjemnek, hogy igyon, nem tenné zsebre, amit egy-egy esti sörért kapna. Hétköznap, aki iszik, az alkoholista, és undorító. Volt már, hogy rajtakaptam, hogy titokban ivott, akkor nagyon összevesztem vele.”
„Mindenki pár pohárral kezdi, de majd tíz év múlva térjünk vissza a témára. Aki szerint egyáltalán nem gáz esténként inni, az nagyon hülye. Így lesznek a férjek alkoholisták.”
„Engem nagyon taszít, ha valaki minden nap iszik, szerencsére a férjem nem ilyen, és természetesen én sem.”
„Alkoholista volt a férjem, tudom, mit jelent egy-két pohár. Nincs olyan, hogy valakinek minden nap szüksége van rá, és nem lesz függő, ezt el lehetne már felejteni.”
„A párom elfogadta, hogy nem szeretem az alkoholt, és a kedvemért egyáltalán nem iszik. Max nagy ritkán egy sört.”
„Hú, mi állandóan azon a rohadt pián veszekszünk a férjemmel. Minden este legurít két sört és egy felest, és szerintem ez kisbaba mellett elfogadhatatlan.”
„Én egyáltalán nem engedem, de ezt tudta is a férjem, amikor összejöttünk. Szilveszterkor egy pohár pezsgő, és kész. De szerencsére egyikünk sem iszik.”
„Most még egy-két pohár, aztán napi egy üvegnél meg sírni fogsz, hogy miért nem tiltottad erélyesebben. Ennek sosincs jó vége.”
Azért akadt néhány ellenvélemény is arról, hogy egy-két pohárért nem érdemes patáliát csapni. Lapozz a folytatáshoz!
„Az jobb lenne, ha titokban inná meg? Nem kell a férfiakat folyamatosan cseszegetni.”
„Anyám is egész életében piszkálta apámat, hogy miért iszik – horgászás közben sem tűrte, hogy egy sört megigyon, azonnal megérezte a szagot. Most már idősek, és a mai napig ezen veszekszik, akkor is, ha nem akar inni. Nem kell gyerekként kezelni a férfiakat.”
„Párom munka után néha legurít egy sört, de nem spicces vagy ilyesmi. Szerintem ezzel semmi baj nincs. Az csak a régi világban volt para, hogy a férfi egyből alkoholista lesz, ha néha iszik. Túl kéne már lépni ezeken.”
„Az én férjemnek is volt nehéz időszaka, minden este bedobott két feles pálinkát, amikor beteg volt az anyja. Aztán egyszer csak abbahagyta, ahogy javult a helyzet. Nem piszkáltam, tudtam, hogy nehéz neki.”
„Akik szerint gáz alkohollal oldani a feszültséget egy stresszes időszakban, tőlük megkérdezném: a nyugtató miért jobb? Arra is rá lehet szokni. Nem vagyok alkoholista, férjem se, és nem is nagyon iszogatunk, de megértem, ha valaki stresszoldásra használja.”