RETRO RÁDIÓ

Csak a fájdalmát akarta enyhíteni az édesanya - Így okozhat halált a fájdalomcsillapító

Létrehozva2025. 12. 05. 11:30

Hátfájására vette be a gyógyszert. A fájdalomcsillapító beszedése után örökre elaludt barátja ágyában.

A vizsgálaton kiderült, hogy a 37 éves Amie Barnest holtan találták barátja ágyában, miután krónikus hátfájása miatt véletlenül túl sok fájdalomcsillapítót vett be.

fájdalomcsillapító
Fájdalomcsillapító végzett az anyukával Forrás: Unsplash.com

Tragikus módon holtan találtak egy háromgyermekes édesanyát barátja ágyában, miután túl sok fájdalomcsillapítót vett be krónikus hátfájása enyhítésére. Amie Barnes, aki a Salford Royal Kórházban várakozott gerincműtétre, július 25-én, hétfőn este párja, Jack lakásán töltötte az estét Thornton-Cleveleysben, Lancashire-ben. A pár egy üveg bort és egy házhoz szállított vacsorát fogyasztott el, majd lefeküdt aludni.

Jack másnap reggel korán elindult dolgozni és elbúcsúzott Amie-től. Amikor visszatért, Amie arccal lefele feküdt az ágyában. Miután megnézte őt, jött rá, hogy halott. Kihívták a mentőket és a rendőrséget, kezdetben gyanús esetként kezelték, a nő arcán látható sérülés és a szája körüli vér miatt, de rájöttek, hogy az elektromos cigarettával való elalvás következtében keletkezett a sérülés.

Ezért halt bele a fájdalomcsillapítókba

A CT nem vezetett eredményre, de a toxikológiai jelentések kimutatták a szervezetében a gyógyszer és kis mennyiségű alkoholt is. Richard Taylor halottkém szerint a fájdalomcsillapítók önmagukban nem okozták volna Amie halálát, de mivel egyidejűleg vette be őket, szedációt okozott és végzetes hatású lett.

A halottkém balesetnek minősítette a halálesetet:

Számomra valószínűbbnek tűnik, hogy ez nem volt szándékos, és ezt nevezzük balesetnek; a halál egy szándékos cselekedet nem szándékos következménye. Lehet, hogy fájdalomcsillapítókat akart szedni, fájdalmai voltak, ivott, és lehet, hogy többet vett be, mint amennyi ésszerű lett volna, és ez nem ítélkezés

- idézi a Daily Record.

Olivia Drinkwater, aki Amie közeli barátja volt és a Blackpool Victoria Kórház ápolónője, elintézte, hogy a Blackpool tornyot rózsaszínben, Amie kedvenc színében világítsák ki emlékére.

„Olyan váratlan volt a halála, mindannyian lesújtva voltunk. Amie évekig szülésznőként dolgozott a Blackpool Vic-ben, és nemrégiben a Prestonban is dolgozott szülésznőként. Gyászfeldolgozó szülésznőként is dolgozott. Nagyon sokat adott Blackpoolnak” - nyilatkozta.

Augusztus 5-én a Carleton Krematóriumban eltemették az édesanyát. Három gyermekét hagyta hátra.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.