tóth gabi
Ha a szabadban tartottad a növényt, most már ideje bevinni, hiszen az éjszakák egyre hűvösebbek. De ha lakásban tartod, akkor is érdemes új helyet keresni neki. Ha megfelelően előkészíted a téli álomra, jövőre pompás virágokkal hálálja meg a gondoskodást!
Csodálatos növény a hibiszkusz, ami nemcsak a szobában, de a teraszon, kertben is üde színfolt mesés virágaival. Télre azonban muszáj gondoskodni róla, hiszen a kinti fagyokat biztosan nem élné túl, de az sem szerencsés, ha a meleg szobában tölti a nyugalmi időszakot. Mielőtt elteszed a téli pihenőjére, nem árt néhány dolgot átnézni rajta, és gondoskodni arról, hogy tavasszal újult erővel hajtson, és szép legyen jövőre is.
Teleltetés előtt nézd át a hibiszkuszt, éles metszőollóval vágd le az elszáradt leveleket, ágakat, ha pedig túl nagyra nőtt a növény, óvatosan vissza is metszheted. Nézd meg, vannak-e kártevők a növényen, ha igen, akkor a teleltetés előtt szabadítsd meg tőlük.
A szobahőmérséklet túl meleg télen a hibiszkusznak, válassz olyan helyiséget, ahol 15-18 fok van, de nem megy le 10 Celsius fok alá a hőmérséklet – ha van üvegezett verandád, az a legjobb hely számára.
Tápoldatozni télen egyáltalán nem kell a hibiszkuszt, de öntözni igen; viszont arra figyelj, hogy ne kapjon túl sokat és túl gyakran, éppen csak annyit, hogy ne száradjon ki a télen. Ha a föld felszíne már száraz, egy kevés vizet adhatsz neki. Ha túl sok vizet kap teleltetés alatt, a hibiszkusz gyökerei károsodhatnak, emiatt pedig elsárgulhatnak a levelei.
A levelek egy része mindenképpen elsárgul a teleltetés alatt, de emiatt ne aggódj, ez természetes reakció a növény részéről. Még az is lehetséges, hogy a hibiszkusz az összes levelét lehullajtja; ilyenkor, ha az ágak egészségesek, hajlékonyak, élettel telinek tűnnek, az azt jelenti, hogy a növény teljes nyugalmi állapotba került. Ilyenkor átteheted sötét, hűvös helyre, de fontos, hogy fagy ilyenkor se érje!