tóth gabi
Amikor tombolnak a mínuszok, nagyon jól tud esni a meleg gyógyvíz. Ám a gyógyfürdők akár meg is betegíthetnek, ha nem vigyázol; mutatjuk, mire érdemes odafigyelni!
Egy kellemes mártózás a gyógyvizes medencében feltölti a testet és a lelket, de különösen a fagyos hónapokban esik a legjobban az egész testet átjáró meleg. Azonban megeshet, hogy a jóleső fürdőzés után néhány órával, vagy másnap kellemetlen tünetekkel találkozol. A felfázásként emlegetett tünetegyüttest valójában nem a hideg, hanem baktériumok okozzák; és fokozottan ki vagy téve a veszélynek, ha a gyógyfürdő meleg vizében mártózol meg. Szerencsére ki lehet védeni a fertőzésveszélyt; mutatjuk, mire figyelj!
Nem csak a nők betegsége
A felfázásról sokan úgy hiszik, kizárólag a hölgyeket veszélyezteti, pedig ez nem így van; férfiaknál prosztatagyulladásként jelentkezhet. Bár az tény, hogy a férfiakat életük során kevesebbszer érintik a húgyúti fertőzések, ez nem jelenti azt, hogy teljesen immunisak rá.
Veszélyes a vizes fürdőruha
Mind a nőknél, mind a férfiaknál a húgyúti fertőzés egyik gyakori oka, hogy vizes fürdőnadrágban tartózkodnak hűvös helyeken. Nem tanácsos tehát megvárni, hogy rajtad száradjon meg a fürdőruha, ha végeztél a mártózással, minél előtt irány a zuhany; majd egy alapos tisztálkodás után vedd fel a száraz alsóneműdet, ruháidat. Így sokkal kevésbé veszélyeztet a felfázás, hiszen bár lehetséges, hogy tele van a medence kórokozókkal, ha nem biztosítasz nekik nedves közeget, kevésbé tudnak elszaporodni, és kisebb az esélye a fertőzésnek.
Ezek a hólyaghurut jelei
Ha ezeket a tüneteket tapasztalod magadon, akkor első körben figyelj a bőséges folyadékfogyasztásra, hiszen gyakori vizeléssel kiürülnek a kórokozók a szervezetedből. Azonban ha a tünetek tartósak maradnak, mindenképpen keresd fel a háziorvosodat! A hólyaghurut tünetei a következők: