tóth gabi
A zimankós, télies időjáráson kívül, a vírusos megbetegedések is okozhatnak orrdugulást. Enyhe tünetek esetén ezek a teák, gyógynövények segítenek neked, hogy elmúljanak a kellemetlen nyavalyák.
Ebben a vírusos időszakban érdemes felvértezned magad a betegségek ellen. Ilyenkor hatásos lehet a gyógynövényes védekezés is. Ha tudod, melyik gyógynövényt alkalmazd, akkor nem kell az első orrdugulásnál vagy köhögésnél azonnal a gyószerekre voksolnod. A gyógyteákra, gyógynövényekre nem csak italként lehet számítani, szuperül hazsnálhatóak gargalizáláshoz, inhalálálához és immunerősítő fürdőhöz is. Lássuk, mit tehetsz magadért:
Megfázás, orrdugulás esetén immunrendszered támasza a közismert C-vitamin. Vízben oldódik, szervezeted nem képes tárolni. Ezért fogyassz rendszeresen csipketetát! 5-6 órás hideg vizes áztasással készíts belőle teát.
Megelőzésre, immunerősítésre kíváló választás. Az orrdugulás mellett a köhögést is csillapítja. Napi 3 csészével igyál belőle étkezés előtt. Ha a torkod is fáj, akkor mielőtt innál belőle érdemes vele gargarizálni. Így fertőtlenítheted vele közvetlenül is az adott területet, csökkentheted annak esélyét, hogy jobban elterjedjenek a náthát okozó kórokozók. A mezei kakukkfüvet szintén használhatod immunerősítő fürdöhöz és inhaláláshoz is.
Arcüreg- vagy homloküreg-gyulladásra a legjobb a diólevéltea. Ezt a teát nem csak fogyasztani érdemes, de váltott orrlyukas orröblítésre is ajánlott. Talán még fontosabb is, hogy ez a gyógynővény az orrüregbe kerüljön.
Az eukaliptusz, a levendula és a borsmenta olaj fantasztikus hatású. Tegyél belőlük néhány cseppet a fürdővizedbe vagy forró vizes edénybe. Ez utóbbival gőzölhetsz, de párologtatóba is használhatod.
Enyhébb nátha felbukkanásakor nyugodtan a gyógyteákra, gyógynövényekre bízhatod magad. Szuper a gyógynövényes védekezés. Fontos viszont, hogy komolyabb megbetegedés esetén (ami magas lázzal, hidegrázással, fejfájással, izomfájdalmakkal járhat) azonnal fordulj orvoshoz!