tóth gabi
Szeretnél boldogabban élni az új évben? Akkor elõször is érdemes pár rossz szokást kigyomlálni a napirendedbõl. Megmutatjuk, mit nem csinálnak az eredendõen boldog emberek!
Tudjuk, hogy szokásoddá vált a postán a sorban, vagy a buszon is a Facebookot görgetni, mégis jobb, ha erről leszoksz. Mások bejegyzéseitől nem leszel boldogabb – sokkal jobban fogod érezni magad, ha inkább jelen vagy az életedben, és arra figyelsz, amit épp csinálsz. Ha minden üres pillanatodban matatnod kell valamivel, stresszes leszel – inkább tanulj meg néha belefeledkezni a semmittevésbe, például akkor, ha pár megállónyi távot kényelmesen végigülsz a buszon.
A megtömött teendőlista már azelőtt stresszt kelt, hogy egyáltalán elindult volna a nap. A boldog emberek képesek néha nemet mondani, és úgy összeállítani a napi programjukat, hogy abban egy kevés pihenésnek is jusson hely. Ha végképp nincs időd, szakíts magadnak öt percet arra, hogy leülj egy csöndes sarokba, és vegyél néhány lassú, mély levegőt. A kilégzés legyen kétszer olyan hosszú, mint a belégzés. Így hamarosan lelassul a pulzusod is.
Ha vannak is olyan helyzetek, amikor nem te döntöd el, kivel szívsz egy levegőt, az esetek jó részében mégis te határozod el, kivel akarsz együtt lenni. Ha a beszélgetés átcsap panaszkodásba, egyszerűen mentsd ki magad belőle. Ez ugyanis nem segít, inkább csak plusz feszültséggel terheli meg a lelkedet és a kapcsolataidat, ráadásul a kedvedet is elrontja.
Ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy szeretnék, a boldog emberek általában logikus magyarázatot keresnek a történtekre. Nem azt boncolgatják, ki a hibás, hanem azt, hogy miért történt, ami történt, és hogyan lehet megoldani. Ha valaki megsérti őket, akkor is megpróbálják megtalálni az okát annak, hogy a másik arra vetemedett, amit tett.
Nagyon felszabadító érzés, ha nem azon gondolkodsz naphosszat, mennyivel vagy lemaradva másokhoz képest. Valószínűleg semennyire, csak a közösségi médiában igyekszik mindenki tökéletes képet mutatni magáról.
A boldog emberek olyan világot teremtenek maguknak, ahol nincs szükség az irigységre – épp ezért ha a barátjukat előléptetik, nem irigykednek, hanem őszintén gratulálnak. Pontosan tudják ugyanis, hogy bármikor megtörténhet velük is valami hasonló jó, és ők is örülnek majd az őszinte gratulációknak.