tóth gabi
Rágod a körmöd? Nem vagy egyedül! Ezzel a rossz szokással nagyon sokan küzdenek még rajtad kívül. Most megmutatjuk, hogy miért veszélyes a körmöt rágni és azt is, hogyan szabadulj meg ettõl a rossz szokástól!
A körömrágás általában gyerekkorban kezdődik és a tinédzserek között a leggyakoribb, de szerencsére a felnőttkorban sokan kinövik ezt a rossz szokásukat.
A körömrágás kiváltó okai leginkább az unalom, a stressz és a depresszió.
Az esztétikai részén túl a körömrágásnak káros következményei is lehetnek.
A köröm ideális helyszín a baktériumok szaporodásához. Ha rágod a körmöd, könnyen a szervezetedbe viheted ezeket a fertőző organizmusokat.
A körmöket nehezebb tisztán tartani, mint a kezet, ezért kézmosás után sem lehetsz biztos abban, hogy a körmeid is teljesen tiszták lettek!
Körömrágás közben megsértheted ujjadon a bőrfelületet. A repedésen keresztül baktériumok, gombák és más mikroorganizmusok kerülhetnek szervezetedbe. Fájó duzzanat, bőrpír vagy genny alakulhat ki körmöd körül.
Olyan veszélyes kórokozók is kerülhetnek a szádba, mint a szalmonella, vagy az E.coli!
A körömrágás következtében szemölcsök alakulhatnak ki az ujjadon. Ezek a szemölcsök könnyen átterjedhetnek a szádba és az ajkadra.
A rendszeres kézmosásra még jobban figyelniük kell azoknak, akik rágják a körmüket!
Fogaid eltolódnak, az alsó és felső fogsorod nem fog tökéletesen zárni. A körömrágás következménye lehet, hogy fogaid meggyengülnek, idő előtt elkopnak.
A körömrágás eredménye: jóval magasabb összeget hagysz a fogorvosnál az életed során!
Tudatában vagy rossz szokásodnak, néha sikerül is megállnod, hogy ne vedd a körmöd a szádba, de ezek az érzések negatívan hatnak rád. Rosszabb esetben fizikai fájdalommal is járhat a "megcsonkított" köröm.
A körömrágás leginkább lelki eredetű, ezért komoly erőfeszítésbe kerül leszokni róla!
Vezesd naplóban, mikor, miért rágod a körmöd (pl. tévénézés, unalom), majd próbáld kerülni ezeket a szituációkat! Izgalmas filmnél viselj inkább kesztyűt.
Rendszeresen manikűrözd körmeidet, tartsd mindig röviden, reszeld le az összes kiálló kísértést!
Próbáld kezedet elfoglalni! Babráld az ujjaidat, tarts kezedben ceruzát.
Kérd meg környezetedet, hogy figyelmeztessen minden alkalommal, amikor a körmöd rágod!
Kend be körmeidet kellemetlen ízzel! ( gyógyszertárban kapható erre a célra ecsetelő, de az ecet vagy a csípős szósz is hatásos megoldás lehet)
Sebtapasszal, vészhelyzetben akár celluxszal is körbetekerheted körmeidet.
Fesd ki körömlakkal! Egyből szebbnek érzed a kezed, ezért jobban figyelsz körmeidre és különben is, ki akar körömlakkot enni!?