tóth gabi
Az új tulajdonos szerint „erkölcsileg tarthatatlan és egyenesen ostoba” dolog volt az egykori amerikai elnök letiltása.
Hetek óta másról sem hallani, minthogy Elon Musk milliárdos, aki magát „a szólásszabadság abszolutistájának” nevezi, nemrég 44 milliárd dolláros megállapodást írt alá a Twitter megvásárlásáról. A mikroblog-szolgáltató még nincs teljesen a tulajdonában, ugyanis még a részvényeseknek is szavazniuk kell a vásárlásról.
Musk arról beszélt az autók jövőjéről szóló konferenciáján, hogy Donald Trump, egykori amerikai elnök fiókjának letiltása a Twitterről nem hallgattatta el a volt elnököt, hanem csak felerősítette nézeteit a politikai jobboldalon lévő hívei körében. Mint fogalmazott, a tilalom „erkölcsileg tarthatatlan és egyenesen ostoba” dolog volt.
Hangsúlyozta, hogy csak ritka esetekben szabadna törölni a felhasználói fiókokat, ha például kéretlen levélszemetet terjesztenek. Mint mondta, az illegális, vagy destruktív tartalmú bejegyzéseket ugyanakkor törölni, illetve láthatatlanná kell tenni, a fiókokat azonban nem szabadna végérvényesen törölni.
Musk új funkciókkal tervezi fejleszteni a Twitter szolgáltatásait, amikkel a szolgáltató alapítója és volt vezérigazgatója, Jack Dorsey is egyetért.
Érdekes, mert bár Musk megszüntetné a letiltást, Trump már előre elmondta, hogy akkor sem áll szándékában visszatérni a Twitterre, ha Musk megveszi a céget és visszaállítja az ő fiókját is. Elmondta, hogy e helyett saját közösségi hálózatát, a Truth Socialt fogja használni.
Trumpot a Twitter a Capitolium épületének tavaly január 6-i ostroma nyomán tiltották ki a közösségi médiaplatformról. A Twitter akkor „további erőszak szításának veszélyével” indokolta lépését. A volt elnöknek több mint 88 millió követője volt a Twitteren.