kulcsár edina
A hazai baloldal tele van olyan politikussal, akikkel szemben erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt folyik eljárás. Olyanok is vannak, akiket már elítélt a bíróság. A legtöbben a mentelmi joguk mögé próbálnak bújni, hogy ne kelljen szembenézniük a tettük következményeivel - amíg tehetik...
A Momentum volt a júniusi választások legnagyobb vesztese. A baloldali szavazók nem adtak újabb bizalmat a liberális pártnak, ami nem is meglepő, tudván, hogy hányszor politizáltak még Brüsszelben is a magyar emberek érdekei ellen. Az óriási bukás következtében többek között Donáth Anna is elvesztette mentelmi jogát.
Donáth Anna számára különösen nagy volt a választás tétje, mert így, hogy most már nem az Európai Parlament képviselője, megindulhat ellene a büntetőeljárás. Az ügyészség már be is idézte őt csoportosan elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak vádjával. Donáth Anna most természetesen politikai bosszúról és megfélemlítésről posztol, mártírként próbálja beállítani magát. Arról egy szót sem szól, hogy mi az alapja az ellene felhozott vádaknak.
Történt ugyanis, hogy még 2022. február 21-én a NAV harminc nyomozója szállt ki az Iványi Gábor által vezetett Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Dankó utcai központjába, ahol a szervezet első embere a sajtó képviselőivel és az ott megjelent más személyekkel együtt be kívánt menni a házkutatás helyszínére.
Donáth Anna és dr. Gurmai Zita MSZP-s országgyűlési képviselő a helyszínt biztosító pénzügyőröket jogszerű eljárásukban erőszakkal akadályozták, az erőszakos cselekményüket csak akkor hagyták abba, amikor a helyszínre az eljárási cselekmény akadályozása miatt kihívott rendőrök megérkeztek. Gurmai Zita mentelmi jogát már 2024 februárjában felfüggesztette a magyar Országgyűlés.
Magyar Péter egyik luxusbulija olyan botrányosra sikerült, hogy utána a rendőrség garázdaság és rongálás miatt eljárást indított. A baloldal üdvöskéje ugyanis nagyon fiatal lányokat próbált felszedni, majd amikor ezt valaki lekamerázta, akkor Magyar erőszakkal elvette a férfi telefonját, majd később a Dunába dobta azt. Sőt a férfi elmondása szerint meg is ütötte őt. A Metropol az üggyel kapcsolatban azt írta, hogy hasonló esetekben szinte kivétel nélkül többéves börtönbüntetést szabtak ki a bíróságok.
A törvényi tényállás a következő a BTK. 365. paragrafusra szerint:
Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből valaki ellen erőszakot (…) alkalmaz (…), az rablás bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Azt, hogy Magyar Péter erőszakkal tulajdonította el a nagy értékű mobiltelefont, maga a politikus sem tagadta. Ráadásul az erőszak alkalmazását több szemtanú bizonyítja. Az egybehangzó vallomások szerint Magyar nemcsak megütötte a telefon tulajdonosát, de a tulajdonát képező készüléket szintén erőszak alkalmazásával kicsavarta, kitépte a kezéből. Így tehát a büntetőtényállás minden eleme megvalósult.
A rablást erőszakkal elkövető bűnözőkkel szemben a kialakult joggyakorlat szerint többnyire a lehető legszigorúbban szoktak eljárni a magyar bíróságok.
A Magyar Péter által elkövetett bűncselekményhez nagyon hasonlít például egy 2016-os rabláshoz, amikor egy 19 éves tolvaj a buszon erőszakkal elvette egy 14 éves kislány mobiltelefonját, lényegében Magyar Péterhez hasonlóan kitépte a kezéből. A gyanúsítottat gyorsított eljárásban, rablás vádjával 2 év letöltendő szabadságvesztésre ítélték.
Magyar Péter - meghazudtolva korábbi ígéretét - a választások után úgy döntött, hogy brüsszeli képviselő lesz, ami így neki is mentelmi jogot biztosíthat a következő öt évben. Ügyes kiskapu, amit úgy tűnik, a baloldalon nem szégyellnek kihasználni.
A Ripost korábban bemutatta, hogy a hazai baloldal tele van olyan politikusokkal , akiket erőszakos bűncselekmény elkövetése miatt ítélt el a magyar bíróság. Idén februárban előbb Fekete-Győr Andrást, majd pár nappal később egy másik ügy miatt Varju László DK-s politikust találták bűnösnek. A sor hamarosan Magyar Péterrel folytatódhat?