tóth gabi
Keserű, méregerős,: van, aki emiatt nem szereti a kotyogósban főtt kávét, hiszen hiányolja belőle a krémességet, lágyságot. Pedig pár trükkel elérhető a tökéletes ízhatás.
A legtöbb háztartásban megtalálható a kotyogós kávéfőző: egyszerű és gyors benne kávét főzni, és olcsón kapható a boltokban. Ám sokan panaszkodnak rá, hogy a benne főtt kávé túlságosan keserű és erős, hiányzik az a krémes, lágy hatás, amit más főzőben tapasztalnak. A legtöbben nem is várják el, hogy a kotyogós kávéfőző minőségi italt produkáljon, hétköznapi, életmentő kávénak, úgy gondolják, jó keserűen is. Csakhogy ebbe egyáltalán nem kell beletödőrni: a kotyogós kávéfőzőben megfelelő odafigyeléssel éppen olyan finom és krémes kávé készíthető, mint egy drágább gépben.
A kávézás alapjának számít
Olaszországban szinte mindenhol ezt a főzőt használják a háztartásokban, és a származási helye is itt van: Alfonso Bialetti olasz mérnök találta fel az 1930-as években, és a mai napig töretlen a népszerűsége. Az olcsó, gyors főző azóta is vegytiszta élelmiszeripari alumíniumöntvényből készül, és az alakja sem különösebben változott az elmúlt évtizedek során. Az viszont igen, hogy hogyan főzzük benne kávét.
A legtöbben lenyomkodják
A kotyogós kávé azért rosszabb, mert nem jól használjuk ezt a hagyományos főzőt: a legtöbben felöntik némi vízzel, alaposan lenyomkodják a szűrőben a kávét, és felteszik főni a legmagasabb lángon. Éppen ezekkel a műveletekkel rontják el a kávét, hiszen a gyors főzés miatt keserű és méregerős lesz a végeredmény.
Nem mindegy a kávé minősége sem
Minden kávéfőzőre, így a kotyogóra is igaz, hogy a kávé a minőségi, frissen őrölt kávészemek miatt lesz igazán finom. Érdemes friss pörkölésű szemes kávét tartani otthon, és csupán egy adagot ledarálni főzés előtt. Közepesen finomra daráld a kávészemeket, hiszen az alacsony nyomás miatt így lesz tökéletes a végeredmény.
Így csináld: