tóth gabi
Nincs is finomabb és egyszerűbb süti, ám kell némi konyhai rutin, hogy tökéletes legyen. A magas piskóta titka a múltban van: mutatjuk a régi, jól bevált módszereket!
Rengetegféle változata létezik a piskótának: készítheted gyümölcsösen, csokoládésan, és a legtöbb tortának ez az alapja. Ám mit sem ér mindez, ha nem magas a piskóta! Sokan félnek belevágni az elkészítésébe, hiszen összeeshet, ki is száradhat másnapra – pedig kár lenne kihagyni. Nem kell bonyolult konyhai technikákra gondolni, elég visszatérni nagyanyáink jól bevált receptjéhez, hiszen a magas piskóta titka néhány egyszerű lépés.
Fő a pontosság!
Bár sokan kanállal mérnek, a piskóta hozzávalóit érdemes inkább konyhai mérleggel kiporciózni, hiszen roppant fontosak az arányok. Ha nincs konyhai mérleged, akkor jó, ha tisztában vagy a kanálmérleg szabályaival, hiszen nem mindegy, hogy púpozott vagy csapott evőkanállal adod a tésztához a hozzávalókat.
Adj hozzá egy kevés vizet
A könnyű és magas piskóta titka, hogy annyi víz kerül a tésztába, amennyi lisztet, cukrot és tojást adtál hozzá. Például, ha hat evőkanál lisztet és hat tojást ír elő a recept, tegyél hozzá ennyi vizet. Elsősorban tortákhoz érdemes így vizet adni, de nem mindegy, hogy ez mikor történik. Ha a keverés elején, akkor elfolyósodik a tojáshab, ha pedig a végén, akkor túl sűrű marad a tészta. Érdemes két részletben adni a lisztet a masszához, és két adag között tedd bele a vizet – így könnyű, habos marad a tésztád.
Segít a szódabikarbóna
Sokkal tovább megőrzi a piskóta a nedvességtartalmát, ha a tésztába a sütőpor mellett szódabikarbónát is teszel: érdemes fele-fele arányban alkalmazni őket. Így nem fog túlságosan felfújódni a tésztád, és nem is esik össze a sütés végére: szép, magas marad, amilyennek lennie kell.
Recept
Hozzávalók:
Elkészítés: