Donald Tusk: a NATO katonái már Ukrajnában vannak

KÜLFÖLD
Létrehozva: 2015.12.04.

Saját költségedre robbanhatsz fel külföldön, jó az utasbiztosításod?

A párizsi terrortámadás óta a külföldre készülõk fejében gyakran megfordul a kérdés, neki merjenek-e vágni az útnak vagy sem. Mi van akkor, ha akaratlanul is belecsöppenünk egy terrortámadásba, mi történik akkor, ha egy közelünkben felrobbanó pokolgéptõl megsérülünk? A biztosításunk vajon nyújt fedezetet a terrorcselekmények miatt elszenvedett sérülésekre? Utánajártunk!

Egy gondos turista biztosítással felszerelkezve indul el külföldre. Megkötötte, kifizette, biztonságban érzi magát, valószínűleg nem is gondol arra, hogy a zsebében lapuló biztosítása nem biztos, hogy érvényes egy esetleges terrortámadás okozta életmentő beavatkozás vagy baleset esetén.

Mielőtt elutazunk, érdemes pontos információt kérni az utazási irodától, biztosítási alkusztól vagy pedig a biztosítótól, hogy tisztázzuk, rendkívüli esetben mit foglal magában a kiválasztott biztosításunk, nehogy a bajban érjen minket a kellemetlen meglepetés.

Magyar Biztosítók Szövetségétől kértünk tájékoztatást, mire kell figyelni egy utasbiztosítás megkötésénél.

„Háromféle verzió létezik a terrorcselekmény általi utaskár biztosítására. Van, amelyik kizárja a terrorizmusból származó baleseteket, van, aki feltételekhez köti.

 

1. Amennyiben kiutazáskor az adott ország nem tartozik a külügyminisztérium által nem javasolt úticélok kategóriájába, úgy az esetleg bekövetkező terrorcselekményekből fakadó baleseti ellátást általában átvállalják a biztosítótársaságok. Nyugat-Európa jelenleg biztonságos úti célnak számít. Ennek ellenére érdemes rákérdezni, hogy a biztosítónk pontosan mit vállal terrorcselekmény esetén, mert akad olyan, amelyik mégis csak elzárkózik a terrorcselekmények általi kár biztosításától.

 2.  Ha jóhiszeműen kiutazunk, mert nem tartozik az ország a veszélyesnek nyilvánított csoportba, de másnap  váratlanul terrorista veszélyes országnak nyilvánítják, akkor biztosítók általában átvállalják a kockázatot a hazautazásig, annak ellenére, hogy az ország már nem javasolt.

3. A veszélyesnek nyilvánított országok tekintetében is megoszlik a piac, mint például Afganisztán. Van, aki azt mondja, hogy miután ez az ország a nem javasolt úti célok között van, nem vállal semmiféle kockázatot, még egy másik biztosító bármilyen betegség, nem terrorcselekménnyel összefüggő esemény esetén ellát. Viszont ha a baleset terrorcselekményből fakad, azt nem vállalja.

"Mindenképpen javasoljuk, hogy az utazás előtt pontos információkat szerezzünk be a megkötött vagy megkötésre váró biztosításunk tartalmáról" – magyarázta el Dr. Horváth Péter, a MABISZ utasbiztosítási bizottságának elnöke.

origo.hu

Drámai hír érkezett Ukrajnából, Zelenszkij nem várt lépést tett

origo.hu

Így készül a NATO a világháborúra - drámai képek

life.hu

Senki sem tudja ki ő, mégis mindenki róla beszél: fiatal milliárdos lopta el a showt a Met-gálán

magyarnemzet.hu

Egy influenszer már bánja, hogy elment David Pressman vacsorájára

mindmegette.hu

Ezeket jó, ha tudod a paprikaültetésről, ha bőséges termést szeretnél

vg.hu

Behalhat az internet, 20 éve nem látott mágneses vihar éri el a Földet néhány óra múlva

origo.hu

Hátborzongató titkot mondott a NASA a földönkívüliekről

mindmegette.hu

Rosszul teszed, ha így eszed a tükörtojást! A szakértő elmondja, hogyan illene

ripost.hu

Újabb pofon: Vilmos herceg elutasította Harry herceg kérését

videa.hu

Malpura, joghurtos fánkocskák: hűsítő, gyümölcsös desszert -receptvideó ( hirdetés)

life.hu

Bármi legyen az oka, kezelni kell (hirdetés)

ripost.hu

Ezeknek a csillagjegyeknek szerelmet hoz a nyár, igy készülj fel!

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-