Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
POLITIK

Szerző t.t.

Létrehozva: 2024.11.21.
Módosítva: 2024.11.21.

Orosz-ukrán háború. Interkontinentális rakétával üzent Putyin Zelenszkijnek

Az oroszok erős üzenetet küldtek. Oreshnik nevű, hiperszonikus rakéta az orosz-ukrán háborúan.

Orosz-ukrán háború: csütörtökön az oroszok először csaptak le interkontinentális rakétával Ukrajnára,  a több mint 3 millió lakosú Dnyipro egyik célpontjára. Az üzenet világos, ha Ukrajna nagy hatótávolságú rakétákat lő mélységi orosz területekre, még erősebb válaszcsapás érkezik. 

Orosz-ukrán háború
Orosz-ukrán háború: először lőhettek ki interkontinentális rakétát - Fotó: Orosz Föderáció Védelmi Minisztériuma

Orosz-ukrán háború: a rakéták magukért beszélnek, de miről?


Az ukrán légierő szerint csütörtök reggel több rakétával indított Moszkva támadást Ukrajna ellen, köztük az RSz-26 Rubezs nevű interkontinentális ballisztikus rakétával, amely nukleáris robbanófej hordozására is alkalmas. 
Pár napja Zelenszki elnök reagált a hírre, miszerint az Egyesült Államok elnöke, Joe Biden engedélyezi amerikai fegyverek bevetését orosz területen. "A médiában sokan azt mondják, hogy engedélyt kaptunk a megfelelő lépések megtételére. De a csapásokat nem szavakkal adjuk át. Az ilyen dolgokat nem jelentik be. A rakéták magukért fognak beszélni. Dicsőség Ukrajnának!" - mondta az ukrán elnök.


Igaza lett. Putyin ugyan nem tett közzé az ukrán elnökéhez hasonló nyilatkozatot, de az RSz-26 Rubezs a maga 40-50 tonnás induló súlyával, akár 6000 km-es hatótávolságával az orosz hadsereg egyik legütőképesebb fegyvere. Jellemzői még nagyobb részt ismeretlenek. A valószínűek közé tartozik a 40-50 tonnás kilövési súly, az akár 6000 km-es hatótáv, valamint a négy különálló, nagy kapacitású robbanófej és felszerelhető egy Avangard típusú hiperszonikus siklóegységgel.
Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára arra a kérdésre, hogy a Kreml meg tudja-e erősíteni az orosz interkontinentális ballisztikus rakéta állítólagos kilövéséről szóló információkat, azt mondta: hogy nincs mit mondani ebben a témában, vegyék fel a kapcsolatot a hadsereggel.

Később Putyin is megszólalt az ügyben 

November 19-én hat ATACMS rakétával, november 21-én pedig Storm Shadow rendszerekkel támadtak  Brjanszk és Kurszk régióban célpontokat. A légvédelmi rendszerek visszaverték a támadást, személyi sérülés vagy súlyos kár nem történt. Az elnök azt is elmondta, hogy csütörtökön Dnyipropetrovszkban sikerült eltalálni a rakétákat is gyártó Juzsmás vállalatot. Tisztázta, hogy a csapást egy nem nukleáris hiperszonikus ballisztikus rakétával hajtották végre.
Putyin bejelentette a legújabb Oreshnik közepes hatótávolságú rakéta sikeres tesztelését is. Elmondása szerint a modern légvédelmi rendszerek nem tudják felfogni ezeket a lövedékeket, mivel a hangsebesség tízszeresével támadják a célpontokat. Ma még nincsenek eszközök a legújabb orosz fegyverek ellen – hangsúlyozta az államfő.
Az Oreshnik rakétarendszert harci körülmények között tesztelik, válaszul a NATO-országok Oroszországgal szembeni agresszív fellépésére – tette hozzá az államfő. Tisztázta, hogy a legújabb rakétarendszerek további tesztelése során eltalálandó célpontokat az országot érő veszélyek alapján határozzák meg.
„Természetesen, szükség esetén és válaszlépésként választunk olyan célpontot, amelyet Ukrajna területén olyan rendszerek pusztítanak el, mint az Oreshnik. Felajánljuk a civileknek, és megkérjük az ott található baráti államok polgárait, hogy hagyják el a veszélyes területet.
Hozzátette, hogy Moszkva humanitárius okokból nyilvánosan megteszi ezt, nem kell tartania Kijev ellenkezésétől.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek