tóth gabi
Egymást dobják fel a korrupció gyanújába keveredett EP-képviselők.
A belga szövetségi ügyészség közleménye szerint az EP-képviselők vesztegetési botrányát vizsgáló belga nyomozók szerdán hat helyszínen tartottak házkutatást, köztük egy EP-képviselő otthonában – írja az AFP-re hivatkozva a The Brussels Times.
A razzia helyszíne Marie Arena belga szocialista EP-képviselő otthona és öt „közvetlenül hozzá vagy családjához köthető hely” volt.
Az 56 éves európai parlamenti képviselő, az EP emberi jogi albizottságának korábbi elnökénél
„dokumentumokat és számítástechnikai eszközöket foglaltak le, ezeket elemzik"
– áll az ügyészségi közleményben.
Arénát alighanem korábbi képviselőtársa, Pier Antonio Panzeri, volt olasz európai parlamenti képviselő sodorta bajba. Panzeri az ügy egyik kulcsfigurája, ellene a korrupciós ügyben vádat emeltek, de vádalkut kötött a hatóságokkal.
Panzeri a gyanú szerint Marokkóból és Katarból érkező kenőpénzeket osztott szét EP- képviselőknek azért, hogy előmozdítsák a pénzt küldő országok ügyeinek képviseletét az Európai Unióban. Ebből kapott Panzeri szerint Eva Kaili az Európai Parlament volt alelnöke is. Mindkét kormány határozottan tagadja a jogsértéseket.
Marie Arenát szerdán „látogatta meg” Aurélie Dejaiffe, az ügy vizsgálóbírója. A látogatás ugyanazon a napon történt, amikor a belga sajtó arról számolt be, hogy Arena neve 14-szer szerepelt egy Excel-táblázatban, amelyet Francesco Giorgi , Eva Kaili volt élettársa, a botrány másik kulcsfigurája, Panzeri korábbi asszisztense állított össze.
A 199 külön bejegyzésből álló Találkozások és tevékenysége című, angol nyelvű dokumentum EU-s tisztviselők Mauritánia, Marokkó és Katar érdekében folytatott kiterjedt lobbitevékenységét tárja fel.
A 199 bejegyzés a 2018. április és 2022. december 1. közötti időszakot öleli fel. Giorgit és Panzerit pedig nyolc nappal az utolsó bejegyzés után tartóztatták le.
A vád alá helyezett Marc Tarabella belga EP-képviselő neve 20 alkalommal szerepel a dokumentumban.
Eva Kaili, váltig tagadja, hogy köze lenne a botrányhoz, ennek ellenére neve 19 alkalommal szerepel a táblázatban.
A szintén vád alá helyezett Andrea Cozzolino olasz európai parlamenti képviselő nevét a dokumentum 14 alkalommal említi.
Marie Arenátis a korrupciós ügyben való részvétellel gyanúsítják, de nem emeltek ellene vádat. Arena januárban lemondott az Európai Parlament emberi jogi albizottságának elnöki posztjáról, miután a Politico arról számolt be, hogy nem „nyilatkozott megfelelően” arról, hogy dohai utazását tavaly május 8-án és 9-én a katari kormány fizette ki.
Panzeri idén márciusban állítólag azt vallotta, hogy ő és Arena 2015-ben egy luxusszállodában szálltak meg a marokkói Marrákesben, amit a marokkói kormány finanszírozott. Panzeri azonban azt is állította, hogy az Arena nem tudott arról, hogy valójában ki szponzorálta az utat.
A vizsgálat folytatódik, a gyanúba került EP-képviselők pedig továbbra is az Európai Parlament tagjai. Július 11-én Eva Kaili és Marc Tarabella megszavazott egy Lengyelországot elitélő parlamenti határozatot. Egy nappal később pedig a brüsszeli korrupció miatt hozott intézkedésekről vitatkoztak a képviselők.
A pénzes csoportok érdekei kerülnek előtérbe a kisemberekével szemben, és ezért távolodik a brüsszeli politika az európaiak érdekétől – mondta az Origónak adott interjúban Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány politikai elemzési igazgatója Maria Arena lehetséges korrupciós érintettsége kapcsán. Kiszelly szerint a globalista elit célja, hogy az Európai Uniót egyre inkább az Egyesült Államok gazdasági „hátsó udvarává" tegye, mert így tudnak az amerikaiak a kínaiakkal jobban versenyezni.
Eva Kaili, Marc Tarabella és Andrea Cozzolino megvádolása után Maria Arena a negyedik képviselő, aki érintett lehet a brüsszeli korrupciós botrányban. Derülhet még ki másokról is, hogy érintettek a botrányban?
Ez a korrupciós ügy is jó példa arra, hogy
A BALOLDALI POLITIKUSOK MINDIG A PÉNZEN BUKNAK EL, ÉS EZ MÁR A SOKADIK ESET.
Egyre több részlet lát napvilágot, Maria Arena a Pier Antonio Panzeri által irányított „négyes szövetség" újabb képviselője, akiről egyre többet tudunk meg.
EZ A KORRUPCIÓS ESET AZT SZEMLÉLTETI, HOGY BRÜSSZELBEN A POLITIKUSOK NEM AZ EURÓPAI EMBEREK ÉRDEKEIT KÉPVISELIK, HANEM A MEGRENDELŐKÉT.
Kiszelly Zoltán szerint a pénzes csoportok érdekei kerülnek előtérbe a kisemberekével szemben, és ezért távolodik a brüsszeli politika az európaiak érdekétől
FOTÓ: CSUDAI SÁNDOR - ORIGO
Ezt már láthattuk az előző ciklusban is, amikor Soros Györgynek 228 „megbízható szövetségese" volt az Európai Parlamentben, de látjuk, hogy külső országok, mint Katar vagy Marokkó is próbálkoznak, és a nagy cégek sem képeznek kivételt. Ez a fajta korrupció azért rossz, mert a pénzes csoportok érdekei kerülnek előtérbe a kisemberekével szemben, és ezért távolodik a brüsszeli politika az európaiak érdekétől. Ennek a vámszedői ezek a korrupt brüsszeli politikusok.
A rendőrség szerdán házkutatást tartott Maria Arena belga szocialista EP-képviselő házában. Eva Kaili sorsára juthat ő is?
Miután mentelmi jog illeti meg Arénát is, ezért más a helyzet, mint általában. Az igaz, hogy ha előzetes letartóztatásba kerül egy ilyen képviselő, akkor az a nyomásgyakorlás eszköze, mert ameddig nincs beismerő vallomás, vagy bizonyíték, addig nehéz bizonyítani a korrupciót. Emlékezzünk csak rá, hogy
MIKULÁSCSOMAGBAN ADOTT ÁT 20 MILLIÓ FORINTOT A BALOLDALI KORRUPT BRÜSSZELI POLITIKUS, ANTONIO PANZERI, EVA KAILI RAJTAÜTÉSE SORÁN PEDIG HATSZÁZEZER EURÓNYI (250 MILLIÓ FORINTNYI) KÉSZPÉNZT, TOVÁBBÁ SZÁMÍTÓGÉPEKET ÉS MOBILTELEFONOKAT FOGLALTAK LE A HATÓSÁGOK.
Ezek elég konkrét dolgok. A rendőrségnek lenne a dolga, hogy bizonyítson, hogy az ügyészség vádat emelhessen, de látjuk, hogy az olaszok nem igazán működnek együtt, és hiába vannak ezek a tények, mégsem talál a rendőrség annyi bizonyítékot, hogy vádat emelhessenek, vagy tartósan előzetes letartóztatásba helyezhessék őket.
EVA KAILI PÉLDÁUL LUXUSBÖRTÖNBE KERÜLT, TEHÁT LEHET LÁTNI, HOGY A BRÜSSZELI KORRUPT POLITIKUSOK EGY „ÚJRAÉRTELMEZETT DEMOKRÁCIA ELŐNYEIT" ÉLVEZIK.
Eva Kaili megúszta a börtönt, és azóta újra munkába állt
FORRÁS: MTI/EPA/DZSALAL MORSIDI
Újabb elképesztő brüsszeli döntés született, az amerikai Fiona Scott Mortont nevezték ki az Európai Bizottság vezető versenypolitikai közgazdászává, majd a hatalmas botrány miatt egyből le is mondott. Mit üzen ez az EU állapotáról?
A globalista elit célja, hogy az Európai Uniót egyre inkább az Egyesült Államok gazdasági „hátsó udvarává" tegye, mert így tudnak az amerikaiak a kínaiakkal jobban versenyezni. Az USA éves GDP-je 23 ezer, Kína 17 ezer milliárd dollár per év, és az EU esetén is kb. ugyanennyi. Ha az európai és amerikai GDP összeadódik, az már versenyképes lenne a kínaival. Az USA egyedül már nem tud Kínával versenyezni annak ellenére, hogy világ- és atomhatalom.
Az USA még bőven vezet, de Amerika lépni akar, hogy segédmotorként erősítsük az USA-t Kínával szemben. Ehhez egyre több olyan ember kerül pozícióba, akik már eleve globalisták, így az általuk irányított intézményeket is ebbe az irányba fordítják.
Ez látszódott 2014-ben a Majdan-puccs után is, amikor Ukrajnában az amerikai születésű Natalie Jaresko lett a pénzügyminiszter, aki sokáig az amerikai külügyben dolgozott, és csak miniszteri esküje előtt kapta meg az ukrán állampolgárságot. Ekkor lett Miheil Szaakasvili Odessza megye kormányzója, tehát sok ejtőernyős volt már akkor is. A német kormány zöld külügyminisztere tavaly az amerikai állampolgár Jennifer Morgan-t, a Greenpeace Interantional korábbi vezetőjét kérte fel klímapolitikai államtitkárnak, akinek szintén gyorsítva adták meg az állampolgárságot.
A SOK KORRUPT ÉS EJTŐERNYŐS KÜLFÖLDI MIND AZT MUTATJA, HOGY NÖVEKVŐ ARÁNYBAN MÁR NEM AZ EURÓPAIAKNAK, HANEM A HÁLÓZATHOZ HŰSÉGES EMBEREK KAPNAK FONTOS POZÍCIÓKAT, ÉS BRÜSSZEL EGYRE SZÖRNYEBB ÁLLAPOTBAN VAN.