tóth gabi
Nagy igazság, hogy a régi, olcsó, környezetvédő házi praktikákat nem szabad elfelejteni. De vigyázz, mert vannak esetek, amikor többet ártasz, mint használsz! Óvatosan az ecettel!
Nagyanyáink házi praktikái ma is szinte a legjobbak a háztartásban, de vannak olyan modern berendezések, melyeknél ne használd ezeket a tutinak tűnő trükköket. Vannak ötletek és természetes szerek, melyek bizony akár károkat is okozhatnak a háztartási gépekben. Nem is gondolnád, hogy az egyik csodaszer, amivel jobb, ha óvatosan bánsz pont a nagyi egyik kedvence, az ecet.
Az ecet alapjában fantasztikus és tuti csodaszer a háztartásban, alkalmazhatod takarításnál, ablakpucolásnál, felmosásnál. Vízkőre is hatásos: vízforralóba, kávéfőzőbe. Minden gyönyörű tiszta lesz. De vannak háztartási gépek, melyekbe ne öntsd bele!
Sokan öntik bele a mosógépbe az ecetet és indítanak el vele egy üres mosást, mondván utána még a ruhák is tisztábbak lesznek a gépben. Ez adott esetben így is van. Egy dologgal viszont jobb, ha számolsz. Ha ezt rendszeresen teszed a drága mosógép esetében hosszú távon pontosan az ellenkezősét éred el annak, mint amire számítasz. Ha bátran öntögeted a 20%-os, üveges ecetet a karbantartás során, akkor bizony még tönkre is mehet. Az újabb gépek dobján lévő vékony bevonó réteget az ecet ugyanis kikezdheti. A gumiból készült alkatrészeket károsíthatja, így a tömítéseknek annyi!
Ha évente kétszer átmosod a gépet ecettel, nagy valószínűséggel még nem teszel benne kárt. De jobb, ha vízlágyítót is használsz, mosáshoz mosószódát. Ez nem csak lágyítja a vizet, de a vízkő kialakulást is gátolja. Zsíroldó, tisztító hatású. Környezetbarát, nincs káros mellékhatása és olcsó is. Keverj egy kanállal a mosószerhez, a mosógépet óvod a vízkőtől és a ruháid is szép tiszták lesznek. Egyéb háztartási gépek esetén is érdemes odafigyelni az arányokra.