Létrehozva: 2021.06.01.

Nehezen száradnak a lakásban a ruhák? Ez a trükk segít

A ruhaszárítás a lakásban nem egyszerű a párás és hűvös időben; hiába van tavasz, akár több napig is tarthat, mire teljesen megszáradnak a ruhák. Mutatjuk, hogyan tudod meggyorsítani a folyamatot!

Május végén, június elején már legtöbbször fel se merül, hogy problémát okozna a ruhaszárítás a lakásban; ám az idei tavasz alaposan feladta a leckét e tekintetben is. A hűvös, esős időben eszméletlen nehezen száradnak a ruhák, ráadásul már fűtés sincsen, így még bonyolultabb a helyzet. De nem csupán a lakásban élőknek okoz fejfájást, hogy mi legyen mosás után a száradó ruhákkal, hiszen esős, borongós időben a kertben sem lehet teregetni. Ha sokáig állnak a szárítón a nedves ruhák, előfordulhat, hogy kellemetlen illatuk lesz. Mutatjuk, milyen módszerekkel lesz gyorsabb a ruhaszárítás a lakásban!

Fotó: Pixabay.com

1. Nem mindegy, milyen a szárító

A ruhaszárító minőségére sokan nem gondolnak, pedig sokszor ezen múlik, hogy lassan vagy gyorsan száradnak-e a ruhák. Egy túlságosan kicsi darabon sokkal zsúfoltabban tudsz teregetni, így pedig lassabb a párolgás. Ha nagy a család és sűrűn mosol, érdemes legalább kettő, nagyobb szárítót beszerezni, amiket könnyen össze tudsz csukni, amikor nem használod őket.

2. Válaszd ki a legszellősebb helyet

Az se mindegy, hova kerül a szárító: ne tedd nagy bútor mellé, ahol kevésbé jár a levegő. Érdemes olyan helyet választani neki, ahol szellőztetéskor alaposan átjárja a levegő.

3. Nem elég csak kiteregetni

Ha meg akarod gyorsítani a száradást, akkor időnként forgasd meg a ruhákat. Ha emeletes szárítód van, tedd át az alsókat felülre; ha egyszintes, akkor fordítsd meg a ruhadarabokat. Ha egyáltalám nincs időd bíbelődni vele, emeletes szárítón alulra pakold az apróbb dolgokat, például a fehérneműket, és felülre a nagyobb darabokat. Alul ugyanis sokkal lassabban száradnak a ruhák, mint fent.

4. Nem mindegy, mikor mosol

Az se mindegy, mikor indítod be a mosást: a kora reggel kiteregetett ruhák a nappali fény és a felmelegedés miatt hamarabb megszáradnak; és erre rásegít a háztartási munkák során keletkező hő is.

Fotó: 123RF / 123RF

5. Használd ki a mosógéped

A legtöbb gépen állítható a centrifuga fordulatszáma; ha máskor alacsony fordulaton használod, vedd egy kicsit feljebb párás időben. Rengeteg időt megspórolsz vele.

6. Van, amikor kell egy kis rásegítés

Rosszul szellőző lakásokban komoly gondot okozhat a pára, amire a ruhaszárítás alaposan rátesz egy lapáttal; könnyen megtelepedhet a penész a sarkokban. Érdemes megfontolni egy szárítógép beszerzését, de ha ez a viszonylag drága beruházás nem fér bele, akkor egy olcsóbb páramentesítő is megteszi. Utóbbiak többségénél van ruhaszárító funkció; ha nagyon párás a levegő, érdemes a ruhaszárító mellé tenni; a gép a levegő keringetésével szárítja a ruhákat.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek