"Időben szóltam, hogy elmebeteg" - Gulyás Gergely keményen beleszállt Magyar Péterbe

INSIDER
Létrehozva: 2020.08.25.

Őrület, de ezért címkézik a női ruhákat így: „Csak kézzel mosható”

Vajon igaz, hogy a ruhagyártó cégek csak az egyszerűség kedvéért írják rá az érzékenyebb ruhadarabokra, hogy kézzel kell őket mosni? Vagy mégis ajánlatos betartani az utasítást, mert a mosógép valóban kinyírja ezeket a holmikat?

Valljuk be, mindenkit irritál, ha egy ruhát nem lehet csak úgy berakni a mosógépbe. Kinek van ideje kézzel mosni a sérülékenyebb darabokat. De vajon valóban nem moshatóak géppel ezek a ruhadarabok, vagy kímélő mosásra azért be lehet őket tenni?

Fotó: Pixabay.com

A szakértők szerint a kézi mosás mindenképpen kíméletesebb, mint a gépnek akár a legkímélőbb programja. A felültöltős mosógépek valamivel kíméletesebben mosnak, mint az elöltöltős gépek, a legrosszabbak pedig a városi mosodák hatalmas mosó-szárítógépei.

Épp ezért a gyártók, akik szeretnék, ha a vásárlóik hosszú ideig elégedettek lennének a termékeikkel, és később is visszatérnének hozzájuk, ha ruhát szeretnének venni, előszeretettel írják rá azt az utasítást minden, kicsit is érzékenyebb darabra, hogy inkább kézzel mosd őket. Így ráadásul olcsóbb textilfestéket használhatnak, hiszen kézi mosásban nem gond, ha a ruha kicsit ereszti a színét.

Mivel a gépi mosás mindenképp megviseli a ruhákat, ha a finom ruhadarabjaidnak sokáig szeretnél örülni, tényleg ne mosd őket mosógépben. Különösen fontos ez akkor, ha kasmír, selyem, csipke, vagy hímzett ruhákról van szó, vagy olyanokról, amelyeken sok a flitter vagy a gyöngy. A kézi mosás ugyanakkor nem igényel extra erőfeszítést. Így csináld:

Fotó: Pixabay.com

  • Töltsd meg a mosdót meleg vízzel: a pamutruhákat, és a sokat kibíró műszálas darabokat melegebb vízzel is moshatod, a finom textilekhez, például a kasmírhoz, a selyemhez vagy a csipkéhez hideg vizet használj.
  • Tegyél a vízbe kevés kímélő tisztítószert, keverd el, majd tedd bele a ruhát. Ne dörzsölgesd, legfeljebb egy kicsit nyomkodd át.
  • Hagyd a vízben tíz percig, majd folyó víz alatt öblítsd ki belőle a mosószert.
  • Nyomkodd ki a ruhából a felesleges vizet a csap vagy a kád oldalán. Ne csavargasd, mert elveszti a tartását.
  • Fektetve szárítsd meg.
  • Ha a finom ruhákat mégis beleteszed a gépbe, akkor mindenképp kifordítva, mosózsákban, és a lehető legkímélőbb programon mosd, hogy minél kevesebb közvetlen behatás érje őket.

    Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
    Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
    Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
    -

    További cikkek