tóth gabi
Sokan esküsznek erre a módszerre: nem véletlen, hiszen nem kell a mosószert kimérni, csak bedobod a kapszulát a dobba, és indulhat a mosás. Azonban a kényelmes megoldás nem biztos, hogy egyúttal a legjobb is. Megdöbbentõ fotókat mutatunk!
Jó pár éve már, hogy megjelent a mosókapszula a piacon: az adagonként porciózott folyékony mosószer előnyeit nem győzték hangoztatni a reklámokban. Most egészen máshogy került reflektorfénybe: tucatjával jelennek meg a háztartásvezetéssel kapcsolatos Facebook csoportokban a felháborodott bejegyzések: a kapszula ugyanis nem mindig oldódik fel, és undorító foltot hagy a ruhákon. Ráadásul sokak szerint környezetszennyező is, hiszen a műanyag fólia ugyan lebomlik, de a műanyagrészecskék a csatornahálózatba kerülnek. Egyre többen hangoztatják, hogy egy átverés az egész...
Azok, akik a kapszulára esküsznek, azt mondják, hogy praktikus, mert nem kell kimérni a mosószert. Csakhogy a folyékonynak és a pornak pont az az előnye, hogy a ruhák szennyezettségétől függően lehet adagolni. Ráadásul, mivel drágább, mint a sima folyékony, így hiába van egy adagra való kapszulában kevesebb mosószer, többe kerül...
Akik a kapszulák ellen vannak, azzal érvelnek, hogy a folyékony mosószert ugyanúgy lehet az adagoló helyett a dobba önteni.
Ilyenkor nagyon csúnya foltot hagy a ruhákon, mintha rágógumi ragadt volna bele, vagy ragasztót (hogy mást ne említsünk) kentek volna szét az anyagon:
Az olvadt műanyagot csak levakarni lehet a textilről, és csúnya folt marad utána.
Sokan úgy gondolják, hogy akkor fordul ez elő, ha nem elég forró a víz a programban – csakhogy elméletileg a kapszulákat úgy tervezték, hogy minden hőfokon elolvadjon a burkolatuk.
A felháborodott posztok szerint hiába sikerül eltávolítani a ragacsot, sárga folt marad a ruhán. Egyre többen gondolják úgy, hogy is érdemes mérlegelni, egyértelműen nyerünk azzal, ha hagyományos módon adjuk a tisztítószert a ruhához.