tóth gabi
Minden bevásárlás után tucatszám tömöd a nejlonzacskót a konyhaszekrénybe? Megmutatjuk, hogy használhatod ezeket újra, hogy egy kicsit védd a környezetet.
Ha a saját kényelmünkön túllépve kitekintünk a világra, meg kell, hogy rázzon bennünket a szinte felfoghatatlan méretű környezetszennyezés. De te is sokat tehetsz ellene: azt a rengeteg nejlonzacskót például, ami a te lakásodban is felhalmozódott, rengeteg mindenre használhatod.
Van kutyád? Ne költs drága, spéci termékre, inkább gyűjtsd a kutyakakit a kenyeres, mirelites zacskókba.
Gyűrd össze az elhasznált nejlonzacskókat, és párnázd ki az értékes darabot. Így védd meg az esetleges sérüléstől.
A vékony, könnyen szakadó nejlonzacskó még elbírhat könnyű súlyokat. Vidd magaddal a piacra, és csomagold bele a vásárolt terméket. Így nem kell újabbat kérned az eladótól. Ha még mindig ép, de elnedvesedett, öblítsd ki, teregesd ki, óvd meg a penészesedéstől.
Gumikesztyű helyett csak húzz egy nejlonzacskót a kezedre, és úgy töröld le a WC-t. De arra is jó, ha épp takarítasz, netán csupa föld, mert a kertben szorgoskodsz, vagy épp tésztát gyúrsz és csöng a telefonod. Nem kell kapkodva kezet mosni, csak bújtasd a kezedet egy zacskóba, és nem lesz maszatos a készüléked.
Kedvenc csereped megrepedt, és félsz, a kicsepegő víz tönkreteszi a bútorod? Burkold be a cserepet vagy a tányérját, így elháríthatsz egy esetleges katasztrófát.
Gyűjtsd össze a használt, de még ép zacskókat. Tömj meg vele egy párnahuzatot, vagy akár egy matracot. Ajándékozd egy hajléktalannak. Szép huzattal díszpárnákat is gyárthatsz belőle. Kutyapárnának is kiváló.
Ügyelsz a környezeted tisztaságára? Tarts magadnál használt zacskókat, és szedd bele a parkban, erdőben, nyaraláskor a tengerparton talált szemetet. A gyerekeiddel közösen végzett szemétszedés reményt adhat, hogy még megmenthetjük a ránk bízott Földet.