kulcsár edina
Nem is tudod, mikor használtál utoljára ceruzát, de még mindig bujkál néhány radír a lakásban? Ki ne dobd õket, nem csak arra jók, hogy papíron radírozz velük!
Az eredetileg fehér billentyűzet hamar beszürkül, koszos lesz. A radír viszont szépen leszedi róla a foltokat, csak arra vigyázz, hogy radírozás után rázd, vagy porszívózd ki a billentyűk közé került radírmorzsákat. Végül töröld át a billentyűzetet egy puha, enyhén nedves ruhával.
Elhagytad a bedugós fülbevaló hátát? Vágj le egy pici darabot a radírból, és nyomd át rajta a fülbevaló szárát.
Szeretnél egyedi bélyegzőt készíteni? Nincs más dolgoz, mint a radírra rajzolni a formát, és pengével körülvágni, hogy kiemelkedjen a felületből. Máris nyomdázhatsz vele!
Ha a gyerekek összefirkálják a falat, a legjobb, amit tehetsz, hogy puha radírral támadod be a foltot.
Fekete karcolások jelentek meg a lakkbőr cipődön vagy pénztárcádon? A radírral egy perc alatt eltávolíthatod őket.
Bulija lesz a csemetédnek? Vagy azt szeretnéd, hogy a kisiskolások is megtalálják a helyüket a padsorokban? Készíts karton ültetőkártyákat, majd vágj egy rést pengével a radír lapos oldalán, és állítsd bele a kis kártyákat. Így mindenki megtalálja a helyét az asztalnál.
A befűzött tűket veszélyes dolog széthagyni. Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb, ha a radírba szúrod őket, amíg leteszed egy pillanatra a varrást.
Ha véletlenül összefirkáltad a ruhádat tollal, nem kell rögtön a folttisztítóhoz nyúlnod. A radír kiválóan kiszedi a tintafoltot.