Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2015.06.14.

Lampion, pillefüggöny, beltéri fűszerkert ingyen!

Nincs olcsóbb alapanyag a háztartásokban naponta képzõdõ hulladék mûanyag palacknál. Mi lenne, ha néhányat nem kidobnál, hanem hasznos tárgyakat készítenél belõlük?

Annyi mindenre jó lehet néhány üres flakon, figyelj csak!

1. Térelválasztó függöny

A palackok alját vágd körbe közvetlenül a talprésznél: érdekes, virág formájú darabokat kapsz. Ezeket fűzd össze damillal, és az így kapott füzéreket lógasd le a mennyezetről. Kerülhet ilyen függöny akár ajtókeretbe is, nyáron jó szolgálatot tesz kertes házakban, mert távol tartja a legyeket.

Virágtartó

Tetszőleges magasságban vágd körbe a műanyag flakont. Díszítheted, akár be is festheted a műanyagot. A gyerekek különösen élvezik ezt a munkát. Végül lyukaszd át több ponton a félbe vágott flakon fölső részét és a lyukakon fűzz át madzagot. Fölül csomózd össze a szálakat és máris kaszthatod fel a kaspót! Tegyél bele virágot!

Lampion

Nyári kerti partira észülsz? Ennél olcsóbb megoldást biztos nem találsz a hangulatos kerti világításra! Bevezetékelni egyszerű! Az izzóhoz könnyen hozzáférsz majd, elég félrehajtanod a lamellákat és már csavarozhatod is!


Ötletes játéktartó

5 literes műanyag ballon a kiindulási alap. A ballon leszűkülő nyakát a kupakkal vágd le, a keletkezett élet ragasztószaaggal ragaszd végig. Válassz mintásat! 4 ponton lyukaszd át a leendő tárolód falát, de

ne próbáld meg átszúrni, mert a műanyag könnyen hasad.

Jobban jársz, ha egy átforrósított eszközzel (pl. csavarhúzó) olvasztod bele a lyukat. Vágj két darabot egy vastagabb zsinegből, húzd át a lyukakon és köss rá csomót úgy, hogy a tároló belső felére essen. Már pakolhatsz is a tartóba!

 

 

Növényfal, lakásba

Megoldja, hogy konyhádbán egész évben legyen friss fűszernövény! A dekortív megoldáshoz nem árt egy stabil vázat készítened vagy készíttetned, méghozzá kerek tartóelemekkel. A literes flakonok nyaki részét vágd le tetszőleges magasságban, fontos, hogy meglegyen a kupak is. A kupakokra fúrj egy-egy kicsi lyukat, hogy ki tudjon majd folyni a fölösleges víz. Beültetés után egyszerűen csak illeszd be a levágott palackokat a kör alakú keretekbe. Imádod a virágokat? Még egy szuper ötlet!

Úszódeszka

Műanyag palackon kívül szükséged lesz hozzá néhány 2 méteres keskeny lécre és egy lecsiszolt élű deszkalapra is. Először a kupakkal szorosan lezárt műanyag palackokat kell sorban egymáshoz rögzítened. Majd a palacksort a léchez, ezt pedig a deszkához. Ez már komoly kihívás!

 

Melegház

Az üres műanyag palack rendkívül jól szigetel. Szorosan egymás mellé illesztve őket nagyobb felületet is készíthesz belőlük. Vágd le a palack nyakát a kupakkal, így egymásba tudod csúsztatni a flakonokat. Ennek a melegháznak a vázát egy fémkeret adja, melybe beilleszthető a palackok kupakos vége.

Flakonbeton

Szinte hihetetlen, de a műanyag palack lakóépületek készítésekor és felhasználható. Elmaradottabb országokban máris úgy használják, mint a téglát. A palackokat hagyományos kötőanyaggal, habarccsal tartják össze.

Flakonház

És íme a flakonbetonból épülő ház félkészen! Falai jó vastagok és állítólag nagyon jól szigetelnek.

Ha te is az újrahasznosítás híve vagy, akad még néhány ötletünk! Évek óta gyűjtögeted a rossz farmereket? Ide süss!

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek