Létrehozva: 2021.05.13.

Mit lehet tenni a visszerek ellen?

Ahogy melegszik az idő, egyre kevesebb ruha takarja lábainkat. Ilyenkor alaposabban szemügyre vessszük lábaink állapotát is és figyelmesek lehetünk apró eltérésekre, mint a seprűvéna, pókhálóerek, vagy az elszórtan látszó visszerek.

Nemcsak esztétikailag zavaró, de súlyos betegségekhez is vezethet (visszérgyulladás, trombózis), ha nem vesszük komolyan ezeket a jeleket.

Tünetek:

- seprűvéna, pókhálóerek

- éjszakai lábgörcs

- lábszárfájdalom,

- elnehezült lábak

- alsó végtagi duzzanat

- égő fájdalom

Aki az alábbi csoportok egyikébe tudja magát sorolni, fokozottan figyeljen oda a lábaira! Érdemes évente egyszer szakorvosi kontrollt végeztetnie a megelőzés érdekében.

- túlsúlyos

- várandós

- cukorbeteg

- ülő / álló munkát végez

- sokat vezet autót

- családjában előfordult már a visszér

Vitaminok:

Táplálkozásunkkal nagy mértékben hozzájárulhatunk az erek állapotának megőrzéséhez. Együnk C- és E vitamin tartalmú ételeket, melyek javítják a keringést és erősítik az érfalakat. Fogyasszunk naponta búzacsírát, olajos magvakat, avokádót, cseresznyét, vagy paradicsomot.

Gyógynövények:

A visszeres láb kezelésére használjunk vadgesztenyét. Belsőleg kapszula formájában alkalmazhatjuk, külsőleg különböző módokon használhatjuk a vadgesztenye növényi részeit: alkoholos tinktúrát a gesztenye magjából, leveléből is lehet készíteni, majd bedörzsölő szerként alkalmazhatjuk a visszérgyulladások, – tágulatok kezelésére is. Lábfürdőt készíthetünk a gesztenye főzetéből, ami kellemesen csillapítja a duzzadt, elnehezült lábak fájdalmát.

Mozgás:

A nem megterhelő mozgás szintén fontos azok számára, akik visszeres panaszokkal küzdenek. Ha tehetjük, renszeresen járjunk el úszni, ami több szempontból is jótékonyan hat lábainkra. A vízben kisebb terhelés jut a lábakra, így kisebb a lábakra nehezedő véroszlop súlya, illetve a ritmusos lábmozgás működteti az izompumpát, ami a vénákban keringeti a vért. A visszerek kiürülését segíti a víz nyomása és annak alacsony hőmérséklete is.

Munka közben is figyeljünk oda arra, hogy rendszeresen mozgassuk lábainkat, ezzel serkentve a vérkeringést. Pár perces lábkörzés, helybenjárás, vagy egy könnyed séta biztosítja lábaink számára a szükséges mozgást.

Vadgesztenye tinktúra készítése házilag:

A vadgesztenye áprilistól júliusig virágzik, sétánk közben szedjünk pár ágacskát. Áztassunk be 20 g virágot 100 ml tiszta alkoholba, melyet gyógyszertárban kaphatunk. Hagyjuk állni 3 napig, naponta rázzuk fel a készítményt. Leszűrve használhatjuk bedörzsölő szerként viszérre, duzzadt, fáradt lábainkra. Olívaoljjal, vagy jojobaolajjal ápoljuk a bőrünket bedörzsölés után, mivel az alkohol kiszárítja azt.

Gyors segítség

Ha jelentkeznek a tünetek, de mégis folytatnunk kell a mindennapi tevékenységeinket, pl. egész nap állnun kell, akkor is van segítség. A kompressziós harisnya használata csökkenti a vénás nyomást, így megakadályozza a visszeresség terjedését. A harisnya felvételekor figyeljünk arra, hogy ne legyen nyomás a vénákon. Azaz reggel, ébredés után húzzuk a lábainkra, amikor vízszintesen pihentek lábaink.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek