tóth gabi
Elég gyakran jönnek-mennek a frontok, ennek sajnos elég erős jele van. Menetrendszerűen érkezi a brutális fejfájás. Mit tegyünk?
Nem egyszerű átélni a napokban az időjárási frontok vonulását. Nem csoda, ha fáj a fejünk. Pokoli kínokat lehet ilyenkor megélni. Ezekben a napokban sokkal többen fordulnak orvoshoz is.
Szakemberek sem tudják, miért hat az időjárás ennyire erőteljesen az emberre. Valószínű több oka is van, genetika és neurológiai eltérések lehetnek. Egyik frontérzékenység sem zárja ki a másik jelenlétét. A hidegfrontnál emelkedik a vérnyomás, a melegnél jellemző a fejfájás, ami sok embert kínoz. Előfordulhat, hogy hidegfrontnál van valakinek migrénje, de általában ezeknek az embereknek melegfront alatt is fáj a feje. Sokszor nem is azonosítjuk ezeket a tüneteket, és nem figyeljük meg a változásokkal járó különbségeket. A front miatt a vérnyomásunk is ingadozhat, emiatt érezhetünk tarkótáji fejfájást. Az, hogy kire milyen hatással vannak a frontok, az az egyéni érzékenységtől függ.
Hiába maradunk otthon, olyankor is megérezhetjük az időjárás változását. Sokszor a gyógyszerek sem hatnak. Nagyon fontos a nagy mennyiségű folyadék, víz bevitele a szervezetbe. Vannak nagyon érzékeny emberek, akiknek ilyenkor több pihenésre is szükségük van. Az sem mindegy, hogy milyen életmódot élünk, hiszen az immunrendszert erősíti a folyamatos mozgás, helyes étkezés. Érdemes gyógyteákat fogyasztani, illóolajokat használni. Szélsőséges esetben a legjobb megoldás az orvosi segítség.
Érdemes a káliumot pótolni a szervezetben. Ezt burgonyában, karfiolban, olajos magvakban, halban, paradicsomban megtaláljuk. B2-, C- és K-vitamint is fogyasszunk. Ilyenkor vigyél a szervezetedbe savanyúkáposztát, tejet, túrót, zöldfőzelékeket.
Szükséges ilyenkor B1-, D-, E-vitamint pótolni, melyeket halban, tojásban és élesztőben is találunk.