tóth gabi
A téli, dermesztő mínuszokban mindannyian ismerjük a torokfájás kellemetlen tüneteit. De mit lehet tenni, hogy a kaparó érzés, a nehéz nyelés és a fájdalom gyorsan elmúljon? Próbáljunk ki néhány házi gyógymódot!
2 nap alatt változhat
A hideg időben legyengült immunrendszer nehezebben védekezik a légúti fertőzések, meghűlés, influenza ellen. Ezeknek a betegségeknek gyakran velejárója a kellemetlen torokfájás. Ha nincs túl magas lázunk, tüneteink,- az orrdugulás, a köhögés, a fejfájás – két nap alatt csökkeni kezdenek, kipróbálhatunk néhány otthoni gyógymódot is. Ha azonban állapotunk nem javul, mindenképpen forduljunk orvoshoz, mert fontos, hogy megállapítsák betegségünk vírusos vagy bakteriális eredetű-e. Csak egy szakember tudja megmondani pontosan, mi okozza szűnni nem akaró tüneteinket!
5 különös gyógymód
A kurkumát többféleképpen is kipróbálhatjuk. Egy bögre toroköblögető főzethez forrázzunk le fél teáskanál kurkumát és keverjünk hozzá ugyanennyi sót. Gargalizáljunk vele naponta kétszer. De használhatjuk a fűszert forró tejbe téve, só nélkül is.
Két szétnyomott fokhagymagerezdet keverjünk össze egy citrom levével és két evőkanál olívaolajjal. Tartsuk a szánkban, mielőtt lenyelnénk. Naponta háromszor ismételjük, ha fáj a torkunk.
Vágjunk le, és pucoljunk meg egy darabka gyömbért. Szopogatva tartsuk a szánkba néhány percen keresztül. Naponta többször ismételjük meg.
Egy evőkanál reszelt tormához adjunk hozzá egy teáskanál mézet és ugyanennyi őrölt szegfűszeget, majd forrázzuk le és kortyolgassuk el.
Toroköblögetéshez kiváló gyógynövény a málnalevél vagy a zsálya is. Málnalevélből egy csészéhez két teáskanálnyit érdemes leforrázni, míg zsályából elég egy teáskanálnyi. A málnaleveles tea a fájdalom enyhítése mellett a lázat is csillapítja. A leforrázott zsályát összekeverhetjük egy-egy kanál almaecettel és mézzel is, a főzettel legalább napi négyszer érdemes öblögetni.