Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2018.05.12.

Kezdődik a szúnyogszezon! Így védekezz a vérszívók ellen

Rohannál ki a természetbe, de félsz a kullancstól, szúnyogtól? A rovarok, paraziták bizony nagyon veszélyesek, és megkeseríthetik az életedet. Azért van pár házi módszer, amivel a csípések okozta fájdalmat csökkentheted.

A jó időben legszívesebben minden időt a szabadban töltenél?

Aztán jön a feketeleves, a támadó rovarok. Nem tudsz eleget vakarózni, annyira viszket a csípés helye?

Akkor most örülni fogsz az alábbi néhány, meglepően egyszerű ötletnek. Olyan csodaszereket ajánlunk, melynek összetevői mind megtalálhatók a konyhádban. A szúnyogcsípésre és kullancsok ellen is bevetheted őket. A hideg borogatás, az ecetes lemosás, a sópaszta mind segít a kellemetlen állapoton.

A médiában mindenütt figyelmeztetnek, mennyire veszélyesek idén a kullancsok. Az egyik legfőbb fenyegetés a Lyme-kór. Ez a betegség a bőrön tartós kiütéseket okoz és fájdalmas, életfogytig tartó gyulladást.

Első lépés:

A szúnyog és más rovar elrepül a csípés után.

Ám a kullancs egy parazita, mely addig tartózkodik benned, míg hagyod.

Ne próbálkozz sem a megölésével, sem azzal, hogy megzavard. Pl. rossz módszer az olajozás, benzines bekenés, megégetés stb.

Kizárólag speciális kullancs-villa segítségével, finoman alányúlva forgasd ki a bőrödből.

Így nem lesz halálfélelme, és nem fogja beléd nyomni az összes fertőző anyagot a nyálával.

Miután eltávolítottad a behatolót, vagy elröppent a szúnyog, tisztítsd le alaposan a bőrödet egy fertőtlenítő törlőkendővel.

Második lépés:

A gyulladás megelőzésére 10 percig jegeld a csípés-harapás helyét.

Tarts 10 perc pihenőt, majd ismételd meg a hűtést újabb 10 percig. Ezt folytasd, míg meg nem nyugszik a bőröd. Méh-, darázs- vagy pókcsípés esetén érdemes gyulladáscsökkentő tablettát, pl. Ibuprofent bevenni. A jegelés után Hidrokortizon kenőccsel kend be a csípés helyét.

Harmadik lépés:

Egyszerű konyhai anyagokkal állítsd vissza bőröd pH-értékét.

Ecet: természetes fertőtlenítő és gombaölő szer. A sav hatására, meglepő módon ismét lúgos kémhatású lesz a bőröd, és megszűnik a viszketés.

Alma-cider ecet: több enzimet tartalmaz, mint bármely más ecetfajta. Gyógyítja, nyugtatja a bőrt, miközben helyreállítja a bőr egészséges pH-értékét.

A leghatásosabb mód, mely még tetvek ellen is ajánlatos, ha egy kád fürdővízbe két és fél csésze ecetet öntesz, és jól kiáztatod magad.

Szódabikarbóna: készíts pasztát a porból és vízből, majd kend be az irritált felületet. Hagyd hatni legalább 10 percig, mielőtt tiszta vízzel leöblíted. Ha használ, és több csípésed is van, merülj bele egy kádnyi szódabikarbónás meleg vízbe. Megnyugtatja a bőrödet, mely valószínű erősen savas kémhatású volt.  

Citrusfélék: a citrom és a lime kissé zsibbasztják a csípés helyét. Ezáltal az égő, viszkető érzés is szűnik. Vigyázz, az előzőleg erősen, mélyen elvakart bőrt kimarhatja.

Negyedik lépés:

A fűszerek, mint pl. a bazsalikom, a só, a hagyma nyugtatóan hatnak a gyulladt bőrre.

Só: kivonja a hirtelen odagyűlt nedvességet, így csökkentve a duzzanatot. Vizes-sós pasztával kend be a csípés helyét.

Aloe vera, bazsalikom: hűsítő hatású kémiai anyagokat, pl. kámfort tartalmaznak. Ez a mentához hasonlít, mely köztudottan hűsít. Törj össze egy mozsárban pár levelet, és helyezd a csípés helyére. Pár perc múlva élvezd a csodás hatást!

Vöröshagyma: használd fel ennek a minden konyhában megtalálható gyógyító növénynek a gyulladásgátló hatását. Flavonoidja, a kvercetin meggátolja a hisztamin valamint más, gyulladásért felelős anyag termelését.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek