Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2018.05.26.

500 év múlva így változik az ember! Eltűnhet néhány testrész

Az evolúció már csak úgy mûködik, hogy azok a testrészek, amelyeknek nincs valódi funkciójuk, pár száz, vagy pár ezer év után egyszerûen eltûnnek az élõlényekrõl. Vajon az ember néhány testrészétõl is búcsút vehetünk? Mutatunk párat, amelyek a tudomány mai állása szerint feleslegesek.

Testszőrzet

A szemöldök távol tartja az izzadságot a szemünktől, míg a férfi arcszőrzet a szexuális vonzerő növelésében játszik szerepet. A nemi szerveink szőrzete is védelmi funkciót tölt be. A többi testszőrzetnek azonban nincs valódi értelme.

Arc- és homloküreg

Az orvosok sem tudják, hogy valójában milyen funkciója van ezeknek az üregeknek azon kívül, hogy könnyebb miattuk a koponya.

Fül környéki izmok

Az állatok jó része egymástól függetlenül is képes mozgatni a fülét. Az embereknél ez legfeljebb egy jópofa trükk, ezeket az izmokat nem igazán használjuk.

Bölcsességfog

Az ősembereknek rengeteget kellett rágniuk, hogy elég kalóriához jussanak. Ma ezt kevesebb élelmiszerből is képesek vagyunk megszerezni, ezek a fogak csak a fogorvosi költségeinket növelik.

Nyaki bordák

Az emberek 1 százalékának van egy pár extra bordája a nyaki területen. Van, akinek csak az egyik oldalon, van, akinek a másikon. Sajnos elég gyakran okoz ideig és érproblémákat.

Palmaris izom

A könyöktől a csuklóig futó izom ma már az emberek 11 százalékának kezéből hiányzik. Régen a függeszkedéshez volt rá szükség, ma inkább csak a harcművészek és a falmászók használják.

Férfi mellbimbó

Az anyaméhben mindkét nemnél kialakulnak a mellbimbók, ám a férfiak szervezetében nincs annyi prolaktin, ami lehetővé tenné a szoptatást.

Szőrállító izmok

Ezeknek az izmoknak az a feladata, hogy vészhelyzet vagy konfliktus esetén felállítsák a szőrszálakat, és ezzel megfélemlítsék az ellenfelet. A libabőr annak a bizonyítéka, hogy ezek az apró izmok még megvannak, csak a szőrünk nagy részét veszítettük el.

Lábujjak

A kutatók megállapították, hogy az utóbbi évezredekben rengeteget változott az, ahogyan a lábunkon egyensúlyozunk. Régen a lábfej középpontjára támaszkodtak az emberek, ma viszont már sokkal inkább a nagylábujj oldalára esik a súlypont. A lábujjakról viszont lekerül a terhelés, így adott esetben el is tűnhetnek.

Vakbél

Ez a bélszakasz a cellulóz emésztését szolgálta, amikor az ember tápláléka még jórészt növényekből állt. Ma már nincs valódi funkciója.

Tizenharmadik bordapár

Legközelebbi rokonaink, a csimpánzok és gorillák 13 pár bordával rendelkeznek, míg az embernek 12 van. Kivéve az embereknek azt a 8 százalékát, akiknek van egy extra pár.

Farokcsont

Az állati farok maradványa, ami nekünk nyilvánvalóan nincsen.

Harmadik szemhéj

Az emlősök és madarak közös ősének volt egy harmadik, hártyaszerű szemhéja, ami a szem védelmét és a szennyeződés eltávolítását szolgálta. Ebből már csak egy kis rész van meg, a szemünk belső zugában.

Darwin-pont

A fülcimpa kitüremkedő pontja, amelyik egykor a távoli hangokra való fókuszálást segítette.

Kulcscsont alatti izom

A váll alatt futó izom akkor jelentett segítséget, amikor még négy lábon jártunk. Van, akinek még mindig megvan belőle egy, esetleg mind a kettő.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek