tóth gabi
Tökéletesen hófehér fogakra, üde leheletre vágysz, és felhalmoztál már a szekrényedben fogkrémet, fogfehérítõt, fogselymet és szájvizet is? Vigyázz velük, mert akár veszélyesek is lehetnek.
Fogmosással, öblítéssel árthatsz a fogaidnak, de használhatod rosszul a fogselymet is. Mutatjuk, mire figyelj!
Ha helyes technikával mosod a fogaidat, nem számít, hogy hagyományos vagy elektromos fogkefét használsz. A fogkefe sörtéivel szabad csak a fogadhoz érned. Ha túl erősen nyomod, akkor a sörték elhajlanak, vagy felsértheted velük a fogínyedet is.
Válassz közepes keménységű fogkefét, és két-háromhavonta cseréld le használt fogkefédet vagy az elektromos fogkefe fejét.
A rossz fogmosási technika tönkreteszi fogaidat. Ha keményen sikálod, akkor lekoptatod a fogaid széleit és V alakú hiányosságokat okozol a fogíny vonalánál.
Ne mindig ugyanazon a helyen kezdd a fogmosást! Ha a jobb oldalon kezdesz, akkor a jobb oldal kapja a legtöbb figyelmet, és a végére már kevesebb energia jut.
Gyengéd, körkörös mozdulatokkal mosd inkább a fogaid, mint az ide-oda húzogatós technikával. A vízszintes súrolás könnyen megsértheti fogínyedet.
Ne moss fogat citrusféle, savas gyümölcs fogyasztása vagy közvetlenül borivás után. A savtól meglágyul a fogzománcod, a fogmosás pedig elkoptatja azt. Várj 30 percet, hogy semlegesítsd a savat. Ha nagyon szeretnél már rendet rakni a szádban, használj fluoridos szájöblítőt fogmosás előtt, hogy semlegesíts.
Legalább 2 percig kell mosnod fogaidat.
Hosszú távú használatuk érzékenységhez és a fogak elsötétedéséhez vezet, mert a fogzománc elvékonyodásával láthatóvá válik a borostyán színű belső dentin.
Ha mégis szeretnél, használj inkább nem alkohol alapú szájvizet!
Hosszú távú és napi háromszori használatuk növeli a szájrák kialakulásának kockázatát.
A fűrészelő mozdulatok kárt okozhatnak a fogínynek és fogínysorvadáshoz vezetnek. Lágyan föl-le mozgasd a fogaid között a selymet!