Létrehozva: 2016.04.03.

Tényleg orgazmust okoz a tüsszentés? Kiderült az igazság!

Direkt egyiket sem tudjuk csinálni és mind a kettõ nagyon jó érzés. De mi az összefüggés köztük?

Rengeteg mítosz kötődik azokhoz a testi funkcióinkhoz, amiket nem tudunk befolyásolni: ilyen a tüsszögés, az ásítás, a csuklás és az orgazmus. Elfojtani talán sikerül őket, de direkt, tudatosan előidézni nem.

A tüsszögés viszont olyan jó érzés, hogy sokan hasonlítják össze a kettőt: azt mondják, egy hapci felér egy tized orgazmussal. Sőt, léteznek olyan emberek, akiknek a fétisük a tüsszentés, tehát szexuális izgalomba jönnek tőle - még úgy is, ha mást látnak tüsszenteni!

Az viszont még ennél is ritkább, hogy valakinek egy tüsszentés valódi orgazmust okozzon: ehhez az idegpályák furcsa és rendellenes összeköttetése kell.

Miért hasonlít?

A halmozódó fizikai feszültség hirtelen kirobbanása valóban okozhat orgazmikus érzést. A tüsszentés alacsony mértékben ugyan, de megemeli az agy endorfin-szintjét, ami szintén jó érzéssel tölti el a testünket.

Az orrunkban lévő nyálkahártya ugyanúgy meg tud telni vérrel és ugyanúgy fokozódik benne a véráramlás, mint a nemi szerveinkben szexuális izgalom közben.

Azt is vizsgálták már, hogy az emberek arckifejezése mennyire hasonlít egymáshoz tüsszentés, ásítás és orgazmus közben: bizony,  ha fázisfotón figyeljük, nehéz különbséget tenni közöttük!

Az agy és a gerincvelő közötti kapcsolatként az agytörzs kezeli azokat az idegi jeleket, amelyek az öntudatlan testi reflexeket szabályozzák: ilyen például az ébredés, a tüsszentés és az orgazmus.

Miért nem?

Mert ezek a tüsszögésre vonatkozó tényezők sajnos még együtt sem tudnak ugyanakkora testi érzést kiváltani, mint egy valódi orgazmus.

forrás: Daily Mail

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek