tóth gabi
A "társas érintkezés élményét" növeli a szerelemhormon, ami pont úgy hat, mint a kannabisz. Kérdés, hogy milyen dózisban adagoljuk...
Egy friss amerikai kutatás először tudta igazolni, hogy az oxitocin, más néven szerelemhormon a marihuánáéhoz hasonló hormon termelésére serkenti az agyunkat. A jobb kedvre derítő hormon neve anandamid.
A kutatás elsősorban nem a szexre koncentrált, hanem általában a társas érintkezésekre: egereken vizsgálták a hatást. Kiderült, hogy azoknak az egereknek az agyában, akik társaságban voltak, jóval több "drog" termelődött az oxitocin hatására, mint azoknak, akiket elválasztottak a többiektől.
Bár ez egy újabb "brittudósos" felfedezésnek tűnik, mégis fontos eredményekhez vezethet: 2011-ben holland kutatók kiderítették, hogy az oxitocin sokkal nyitottabbá teszi az embereket, és a segítségével sikeresen kezelhetők az autizmus tünetei.
Az oxitocin hatására termelődő drogtól tehát jobban szeretjük az embertársainkat, az oxitocint viszont nagyon nehéz eljuttatni az agy megfelelő területeire. Normális esetben szex közben szabadul fel a legtöbb ebből az anyagból, de ha valami baj van a termelődésével, azt nehéz kezelni. Ez a kutatás segíthet abban, hogy hatásosabb gyógyszereket fejlesszenek ki a szorongásos betegségekre.
Az autizmussal élőknek pedig segíthet abban, hogy könnyebben tudjanak másokkal kapcsolatot teremteni, az ő tüneteik ugyanis éppen erről szólnak.
forrás: MTI